«چیزها آن‌گونه که هستند»؛ ارتش آزادی‌بخش الجزایر - العربی
ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۵/۰۵

«چیزها آن‌گونه که هستند»؛ ارتش آزادی‌بخش الجزایر - العربی

نشریه عرب‌زبان العربی که در کویت منتشر می‌شد، اولین بار سال ۱۹۵۸ با هدف خوانندگانی از آن سوی مرزهای کویت با موضوعات گوناگون گزارش‌های اختصاصی از فرهنگ و ادبیات گرفته تا علم و سیاست روی دکه‌ها آمد.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ هکتور گارسیا - واله‌هیسمو - اوهو
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۵/۰۳

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ هکتور گارسیا - واله‌هیسمو - اوهو

  «هکتور گارسیا» زمانی‌که کارگران خط آهن در مکزیکو سیتی، تحت رهبری «دیمیتریو واله‌هو» اعتصاب کردند و شهر را کاملا فلج کردند (اعتصاباتی که به واله‌هیسمو معروف شد) یک عکاس خبری معتبر و شناخته‌شده در مکزیک محسوب می‌شد.

 • اینترنت با عکاسی دوست است یا دشمن؟
  شان او هاگان مقاله ۱۳۹۲/۰۵/۰۲

  اینترنت با عکاسی دوست است یا دشمن؟

  در فستیوال عکس «فوتوایرلند سخنران‌ها اینترنت را از یک سو «اصولا ابله» و از سوی دیگر بهترین بازار برای معامله تصاویر عنوان می‌کنند.

 • دعوت به تماشای رایگان کتاب‌های عکس
  امیر کردونی مقاله ۱۳۹۲/۰۵/۰۱

  دعوت به تماشای رایگان کتاب‌های عکس

  «خوزه خاویر سرانو» و «سالوا لوپز» دو عکاس و عشق کتاب عکس هستند که هدفشان برپا کردن بزرگترین کتابخانه عکس دنیا در فرمت ویدئویی است. آنها از کتاب‌هایی که به دستشان می‌رسد از بالا و در حال ورق زدن کتاب با کیفیت اچ‌دی فیلم گرفته و در ویمئو-سرویس میزبانی ویدئو- آپلود می‌کنند. این دو تا به حال بیش از ۱۵۰ کتاب را به این گونه فیلم گرفته‌اند که بیشتر آنها را عکاسان معاصر تشکیل می‌دهند.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ یوری ژورکف-نیویورک
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۳۱

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ یوری ژورکف-نیویورک

  یوری ژورکف، از اواخر دهه ۱۹۴۰ تا اواخر دهه ۱۹۷۰، یکی از تحسین‌شده‌ترین و معروف‌ترین روزنامه‌نگاران اتحاد جماهیر شوروی و یکی از چهره‌های شناخته‌شده در زمینه تفسیر سیاست و فرهنگ ایالات متحده بود.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ آوارگان در مرز سوییس
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۳۰

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ آوارگان در مرز سوییس

  زمانی که سوییس مرزهایش را بر آورگان مجار در سال ۱۹۵۶ گشود، والدمار دورست (Waldemar Dürst) از گزارش تصویری‌اش که همراه با متنی از خود او در دای وشه چاپ شد، استفاده کرد تا تصویری احساسی از مشکلات آوارگان در دنیای پس از جنگ به نمایش بگذارد.

 • درباره پاسخ ندادن به یک پرسش: ملاک عکس خوب چیست؟
  شان او هاگان مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۲۹

  درباره پاسخ ندادن به یک پرسش: ملاک عکس خوب چیست؟

  از زمانی‌که رابرت فرانک برای اولین بار مجموعه «آمریکایی‌ها The Americans» خود - که امروز یکی از نمادهای عکاسی مدرن محسوب می‌شود، - را منتشر کرد، این پرسشی‌ست که در طول تاریخ عکاسی مداوم تکرار شده‌است.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ قهرمانان بوداپست
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۲۹

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ قهرمانان بوداپست

  لید گزارش این است: «از میان پایتخت انقلاب، خبرنگاران ویژه ما زندگی خودشان را در معرض خطر قرار داده‌اند تا شاعد عینی مبارزه مردم مجارستان برای آزادی باشند.»

 • «غذای سگ» برای ذهن و روح
  مت مک‌کن مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۲۶

  «غذای سگ» برای ذهن و روح

  دوهزار و پانصد سال بعد از کلبی مسلکان فلسفه یونان باستان که قرن پنجم پیش از میلاد با صندل‌های‌شان رقص و پایکوبی می‌کردند، «جیسون اشکنازی» و چندتا از دوستانش یک ظرف غذای سگ باز کرده‌اند. یا در واقع می‌توان گفت مجله‌ای سر هم کرده‌اند که اسمش را «غذای سگ DogFood» گذاشته‌اند و دومین شماره‌اش را بهار امسال به بازار فرستادند.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ دیوید داگلاس دانکن - نوار غزه
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۴/۲۶

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ دیوید داگلاس دانکن - نوار غزه

  مدت زمان کوتاهی پس از آن‌که دیوید داگلاس دانکن تحریریه مجله لایف را ترک کرد، نشریه کولیرز (Collier's) مجموعه‌ای از عکس‌های رنگی او را، از نوار غزه، در ۱۲ صفحه منتشر کرد.