دستکاری در عکس در روزنامه ایران
عکسخانه صنفی ۱۳۹۴/۰۹/۰۳

دستکاری در عکس در روزنامه ایران

روزنامه ایران در تصاویری که روز سه‌شنبه سوم آذر ۹۴، در صفحه فرهنگ و هنر خود منتشر کرده، با فتوشاپ تغییراتی ایجاد کرده است.

 • برخورد ماموران انتظامی با عکاسان خبری در اهواز
  عکسخانه صنفی ۱۳۹۴/۰۷/۲۵

  برخورد ماموران انتظامی با عکاسان خبری در اهواز

  شب گذشته و پس از پایان دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتور سازی تبریز، برخورد ماموران انتظامی ورزشگاه غدیر اهواز با عکاسان منجر به مصدومیت عکاس خبرگزاری ایسنا میلاد اسماعیلی شد.

 • ضرب و شتم عکاس ایلنا توسط ماموران سدمعبر شهرداری
  عکسخانه صنفی ۱۳۹۴/۰۳/۲۸

  ضرب و شتم عکاس ایلنا توسط ماموران سدمعبر شهرداری

  به گزارش خبرگزاری ایلنا صبح امروز یکی از عکاس‌های این خبرگزاری در هنگام عکسبرداری در محدوده بازار تهران، مورد ضرب و شتم ماموران سدمعبر شهرداری قرار گرفته است.

 • عکاسان ساکن ایران محروم از شرکت در مسابقه عکس مسافر نشنال جئوگرافیک
  عکسخانه صنفی ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

  عکاسان ساکن ایران محروم از شرکت در مسابقه عکس مسافر نشنال جئوگرافیک

  موسسه‌ی نشنال جئوگرافیک در فراخوان مسابقه عکس مسافر ۲۰۱۵ اعلام کرده عکاسان ساکن ایران، سودان، کره شمالی، کوبا و سوریه امکان شرکت در این مسابقه را ندارند.

 • وزارت ارشاد اعلام کرد: کسی که عکاسان را کتک زد کارمند ارشاد بود
  ایلنا صنفی ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

  وزارت ارشاد اعلام کرد: کسی که عکاسان را کتک زد کارمند ارشاد بود

  پیرو اخباری که پیرامون ضرب و شتم عکاسان در افتتاح ارکستر ملی منتشر شد وزارت کشور اطلاعیه‌ای صادر کرده که در ادامه آمده است.

 • ضرب و شتم عکاسان در مراسم بازگشایی ارکستر ملی
  ایلنا صنفی ۱۳۹۴/۰۳/۲۲

  ضرب و شتم عکاسان در مراسم بازگشایی ارکستر ملی

  به گفته‌ی خبرگزاری ایلنا، محافظ علی جنتی وزیر ارشاد درمیان کنسرت درحالی که ارکستر مشغول نواختن بود، فریاد می‌زد و عکاسان را تهدید می‌کرد.

 • بحران داوری یا داوران بحران ساز
  افشین آذریان صنفی ۱۳۹۴/۰۲/۲۲

  بحران داوری یا داوران بحران ساز

  استفاده از داوران غیر متخصص و غیرمرتبط با موضوع مسابقه، بکارگیری الگو یا دیدگاهی خاص از طرف تعدادی از داوران، حضور افراد تاثیرگذار برنتیجه نهایی در جلسات داوری -افرادی غیر از هیئت داوران- و یا انتخاب آثار برتر پس از برگزاری نمایشگاه و رویت اسامی عکاسان، و حتی حذف آثار برتر از نمایشگاه یا تغییر رتبه‌ها بدون توافق داوران از جمله این معضلات هستند.

 • حذف مجموعه عکس بحث‌برانگیز از فهرست برگزیدگان ورلد پرس فتو ۲۰۱۵
  عکسخانه صنفی ۱۳۹۳/۱۲/۱۴

  حذف مجموعه عکس بحث‌برانگیز از فهرست برگزیدگان ورلد پرس فتو ۲۰۱۵

  ورلد پرس فتو مجموعه عکس «شهر سیاه - قلب تاریک اروپا» جووانی ترویلو که پیش از این به عنوان برگزیده‌ی نخست بخش مسائل معاصر انتخاب شده بود را به دلیل انتقال اطلاعات غلط، از فهرست برگزیدگان حذف کرد.

 • ‌روایت یک اشتباه ناخواسته
  شرق صنفی ۱۳۹۳/۱۱/۳۰

  ‌روایت یک اشتباه ناخواسته

  شرق: روز پنجشنبه‌ای که گذشت عکسی از هنگامه گلستان که مربوط به راهپیمایی هشتم‌مارس۱۳۵۷ در تهران بود بدون دانستن نام ایشان به اندازه یک‌ستون در همین صفحه منتشر شد. سعی کردیم از این فرصت برای بررسی مسایلی نظیر این که گاه‌وبیگاه پیش می‌آید، استفاده کنیم. به سراغ ایشان رفته‌ایم و این نکته‌ها را مطرح کردیم.

 • چاپ اشتباهی یک عکس در روزنامه شرق
  عکسخانه صنفی ۱۳۹۳/۱۱/۲۶

  چاپ اشتباهی یک عکس در روزنامه شرق

  روزنامه شرق پنجشنبه بیست و سوم بهمن ۹۳، مطلبی با عنوان «کلیمی‌ها و روزهای انقلاب» منتشر کرد که عکس همراه با یادداشت برخلاف آن‌چه به شکل تلویحی نسبت داده شده، مربوط می‌شود به تظاهراتی که به دلیل اجباری‌شدن حجاب در تهران برگزار شد.