نکاتی برای امنیت عکاسان درگیری‌های نظامی
لورن مارگولیس گفتگو ۱۳۹۲/۰۶/۱۹

نکاتی برای امنیت عکاسان درگیری‌های نظامی

«هیچ سرباز حرفه‌ای بدون داشتن آموزش‌های وسیع به جنگ اعزام نمی‌شود. عکاسانی که درست در همان جبهه جنگ فعالیت می‌کنند، بدون هیچ آموزش، تجربه و آمادگی لازم زندگی خود را در خطر روزافزونی قرار می‌دهد که به صورت باقوه می‌تواند زندگی آنان را نیز که در اطراف آنها هستند به خطر بیاندازد.

 • گذشته و حال استیو شاپیرو، نیم‌قرن عکاسی از فرهنگ عامه آمریکا
  مجله تریتس گفتگو ۱۳۹۲/۰۶/۰۲

  گذشته و حال استیو شاپیرو، نیم‌قرن عکاسی از فرهنگ عامه آمریکا

  استیو شاپیرو عکاس نشریاتی مانند لایف، تایم، رولینگ استون، ونیتی فر و لوک، تقریبا از تمام پستی و بلندی‌های متنوع زندگی آمریکایی عکاسی کرده‌است. اتاق مارتین لوتر کینگ در متلی را درست چند ساعت پس از ترورش زنده کرد و تجربه عکاسی در سر صحنه برخی از بزرگ‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما مثل «راننده تاکسی»، «محله چینی‌ها» و «پدرخوانده» را دارد.

 • معرفی کتاب «ناگفته‌های مک‌کوری»
  فایدون گفتگو ۱۳۹۲/۰۵/۱۱

  معرفی کتاب «ناگفته‌های مک‌کوری»

  نیازی به معرفی استیو مک‌کوری برای خوانندگان آشنا به عکاسی وجود ندارد. عکاس آژانس مگنوم که صدها جایزه عکاسی برای خلق گنجینه‌ای خارق‌العاده و قدرتمند از تصاویر خیره‌کننده و الهام‌بخش دریافت کرده‌است و تحسین هر کسی را که به آنها نگاه کند، بر می‌انگیزد. وب‌سایت بریتانیایی فایدون این هفته در بخش معرفی توسط دبیرانش سراغ استیو مک‌کوری رفته است تا در مصاحبه با آماندا رنشاو، مدیرتحریریه این وب‌سایت نگاهی به کتاب تازه منتشر شده موسسه فایدون به نام «ناگفته‌های مک‌کوری» بیاندازد و به پشت صحنه آثار این عکاس اسطوره‌ای نگاهی بکند.

 • گفتگو با مواسس سامان، پیرامون مستندسازی جنگ و شورش
  سووید داتا گفتگو ۱۳۹۲/۰۵/۰۶

  گفتگو با مواسس سامان، پیرامون مستندسازی جنگ و شورش

  مواسس سامان عکاس شناخته‌شده آژانس مگنوم که درگیری‌ها و جنگ در افغانستان، مصر و دیگر نقاط دنیا را پوشش داده‌است در این مصاحبه توصیه‌هایش را به عکاسان تازه‌کار ارائه می‌کند.

 • گفتگوی آژانس عکس پانوس با حسین فاطمی
  پانوس پیکچرز گفتگو ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

  گفتگوی آژانس عکس پانوس با حسین فاطمی

  حسین فاطمی، عکاس مطرح ایرانی است که در حال حاضر با آژانس عکس پانوس همکاری دارد. این آزانس در وب‌سایت خود گفتگویی با وی ترتیب داده است که با هماهنگی فاطمی در عکسخانه منتشر می‌شود.