ویدئو: کارگاه آموزشی مسعود افشانی
عکسخانه آموزش ۱۳۹۲/۰۹/۲۰

ویدئو: کارگاه آموزشی مسعود افشانی

در این نشست افشانی درباره‌ی چگونگی کارکرد دوربین‌های دیجیتال دی اس ال آر در هنگام تصویربرداری توضیح می‌دهد.

 • ویدئو: کارگاه آموزشی ساسان توکلی
  عکسخانه آموزش ۱۳۹۲/۰۹/۰۲

  ویدئو: کارگاه آموزشی ساسان توکلی

  سال گذشته از سری نشست‌های ۱۰ روز با عکاسان انجمن عکاسان ایران، کارگاه «شگرد عکاسی دیجیتال و پانوراما» توسط ساسان توکلی فارسانی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در ادامه ویدئوی این نشست که توسط این انجمن در اختیار عکسخانه قرار گرفته، آمده است.

 • ده عادت بد در فتوشاپ که باید ترک کرد
  عکسخانه آموزش ۱۳۹۲/۰۸/۱۲

  ده عادت بد در فتوشاپ که باید ترک کرد

  فتوشاپ برنامه‌ای فوق‌العاده با کارکردی چند منظوره است که راه‌های فراوانی برای رسیدن به یک نتیجه ثابت در اختیار می‌گذارد. به دلیل اینکه راه‌های بسیاری برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد دانستن اینکه کدام تکنیم بهترین روش برای انجام ویرایش است، مشکل می‌شود. در ادامه ۱۰ عادت بدی که برای استفاده بهتر از فتوشاپ باید ترک کرد تا کار شما بیشتر موثر باشد، مرور خواهد شد.

 • ترکیب‌بندی در عکاسی خیابانی، درس یک: مثلث‌ها
  اریک کیم آموزش ۱۳۹۲/۰۷/۲۸

  ترکیب‌بندی در عکاسی خیابانی، درس یک: مثلث‌ها

  مثلت‌ها یکی از بهترین تکنیک‌های ترکیب‌بندی هستند که می‌توانید در عکاسی خیابانی به کار گیرید تا قاب خود را پر کرده، تعادل ایجاد کرده و به تصاویرتان حرکت بدهید.

 • چهل نکته‌ای که از عکاسی با موبایل آموختم
  میشو بارانوویچ آموزش ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

  چهل نکته‌ای که از عکاسی با موبایل آموختم

  میشو بارانوویچ عکاس طرفدار موبایل است. پس از سال‌ها عکاسی‌، ویرایش و به اشتراک‌گذاری عکس‌ها با موبایل خود ۵۰ نکته‌ای که از عکاسی با موبایل یادگرفته را در وبلاگ پروکمرا فهرست کرده که ۴۰ نکته برگزیده از این فهرست در ادامه می‌آید.

 • بررسی بهترین نرم‌افزارهای کاهش‌دهنده نویز تصویر
  وینسنت الیویر آموزش ۱۳۹۲/۰۵/۱۳

  بررسی بهترین نرم‌افزارهای کاهش‌دهنده نویز تصویر

  نویز دیجیتال معادل گرِین فیلم‌های عکاسی است با این تفاوت که با نرم‌افزارهای متنوع می‌توان این نویزها که به زیبایی گرین فیلم‌ها نیستند را کاهش داد و یا عملا آنها را حذف کرد. وینسنت الیویر نگاهی انداخته به ۶ نرم‌افزار کاهش‌دهنده‌ی نویز و عملکرد آنها را بررسی کرده‌است.

 • توصیه‌های مگنوم به عکاسان جوان
  مگنوم آموزش ۱۳۹۲/۰۵/۰۷

  توصیه‌های مگنوم به عکاسان جوان

  مگنوم از معتبرترین آژانس‌های عکس دنیا است. عکاسان برجسته این آژانس که از مستعدترین عکاسان هستند، توصیه‌هایی به عکاسان جوان‌ کرده‌اند که در ادامه می‌آید.

 • آموزش مولتی‌مدیا؛ یک داستان خوب چیست؟
  مدیاستورم آموزش ۱۳۹۲/۰۴/۲۳

  آموزش مولتی‌مدیا؛ یک داستان خوب چیست؟

  پیداکردن داستان قانع‌کننده، بیشتر اوقات سخت‌ترین گام در فرایند داستان‌گویی است و همچنین کمک خواهد کرد تا به درک درستی از اجزای یک داستان برسیم و فرصت‌های بالقوه را بهتر شناسایی کنیم.

 • آموزش همگام‌سازی تنظیمات در «فوتوشاپ سی‌سی»
  عکسخانه آموزش ۱۳۹۲/۰۴/۲۲

  آموزش همگام‌سازی تنظیمات در «فوتوشاپ سی‌سی»

  در فوتوشاپ سی‌سی که به تازگی معرفی شده، شناسه‌ی ادوبی مسئولیت همگام‌سازی (سینک‌کردن) را میان نرم‌افزارهای نصب شده بر روی دستگاه‌های گوناگون(به عنوان مثال کامپیوتر محل کار و خانه) برعهده گرفته‌ است.

 • عکاسی شهری
  تهمینه منزوی آموزش ۱۳۹۲/۰۴/۱۸

  عکاسی شهری

  ﺗﺎرﻳﺦ ﻋﻜﺎﺳﻲ ﺷﻬﺮي را ﻣﻲﺗﻮان ﺑﻪ دو ﺷﺎﺧﻪ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻛﺮد. از ﻳﻚ ﻃﺮف، ﺷﻬﺮﻫﺎ در ﭼﺎرﭼﻮب روﻳﻜﺮدي ﻣﻜﺎنﻧﮕﺎراﻧﻪ ﺑﻪ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﻛﺸﻴﺪه ﺷﺪه‌اﻧﺪ، روﻳﻜﺮدي ﻛﻪ درآن ﻧﮕﺎه از دور و ﻣﻨﻈﺮ ﺑﺎز در اوﻟﻮﻳﺖ ﺑﻮده اﺳﺖ.