فراخوان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین
عکسخانه خبر ۱۳۹۲/۰۱/۰۷

فراخوان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین

پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین با داوری سیف‌الله صمدیان، افشین شاهرودی و محمدمهدی رحیمیان و با حمایت «انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان» در دو بخش برگزار می‌شود.

 • فراخوان اولین جشنواره ملّی عکس خلیج‌ِ فارس
  عکسخانه خبر ۱۳۹۲/۰۱/۰۷

  فراخوان اولین جشنواره ملّی عکس خلیج‌ِ فارس

  جشنواره‌ی ملّی عکس خلیج‌فارس، برنامه‌ای مشترک از انجمن عکاسان هرمزگان و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان است. این جشنواره به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های جشنواره‌ی بین‌المللی فرهنگی و هنری خلیج‌فارس ، قرار است بیانگر جلوه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی منطقه کهن خلیج‌فارس باشد. از این رو به جهت ارائه‌ی تصویری تازه و شفاف از زندگی در حاشیه خلیج‌فارس ـ استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان ـ عکاسی مستند به عنوان رویکرد اصلی این جشنواره در نخستین سال برگزاری انتخاب شده است.

 • فراخوان سومین جشنواره عکس ایران‌شناسی
  عکسخانه خبر ۱۳۹۱/۱۱/۱۴

  فراخوان سومین جشنواره عکس ایران‌شناسی

  جشنوارة عكس گيا و زياي خليج‌فارس كه مدتي است خبر آن از طريق اين پايگاه اطلاع‌رساني شده، بخشي از مطالعات خليج‌فارس در معناي يكي از موضوع‌هاي اصلي پژوهش در بنياد ايران‌شناسي بوده و هست. در همين راستا تاكنون شش كتاب، يك بانك اطلاعاتي با 20000 ركورد و نمايشگاهي از نقشه‌هاي تاريخي افزون بر يك همايش بين‌المللي دربارة خليج‌فارس توسط بنياد ايران‌شناسي به جامعة علمي كشور ارايه شده است.