میوا یاناگی؛ زنان ژاپنی
صمد قربانزاده عکاس ۱۳۹۴/۰۸/۱۷

میوا یاناگی؛ زنان ژاپنی

پرفورمنس دختران آسانسور در سال ۱۹۹۳ در گالری کیوتو اجرا شد. در این اجرا تعدادی از بازیگران به‌صورت ساختگی و با پوشیدن لباس و یونیفرم به ارائه بعضی از آن آداب و رسوم پرداختند. اما یاناگی به هیچ عنوان با اجرای زنده پرفورمنس راضی نمی‌شد، او تمایل داشت ضمن داشتن کنترل بر روی آنها، دامنه مفهوم را هر چه بیشتر گسترش دهد. در همین راستا تصمیم گرفت تا این موضوعات را وارد حیطه‌ی عکاسی کند.

 • قربانیان و انتقام‌جویان - کریس آنتونی
  صمد قربان‌زاده عکاس ۱۳۹۴/۰۶/۳۱

  قربانیان و انتقام‌جویان - کریس آنتونی

  عمده تصاویر«کریس آنتونی - Chris Anthony» عکاس و فیلم‌ساز سوئدی نشان‌دهنده‌ی فضاهای ترسناک و بر گرفته از دوران «گوتیک» و «ویکتوریایی» است.

 • پرتره‌‌‌هایی از افراد در نقش قهرمانان قرون وسطایی / آمبِر مک کیگ
  صمد قربان‌زاده عکاس ۱۳۹۴/۰۵/۲۴

  پرتره‌‌‌هایی از افراد در نقش قهرمانان قرون وسطایی / آمبِر مک کیگ

  تخیل و آفرینش ارتباط تنگاتنگی دارند. هنرمندان به عنوان افرادی برخوردار از تخیل قوی قادر هستند تولیدگر صحنه‌های جذاب و هیجان‌انگیزی باشند. آمیر مک کیگ (Amber McCaig)، عکاس استرالیایی جزو این گروه از افراد است که تخیل قوی‌اش باعث شکل‌گیری مجموعه‌ی برجسته‌ای شده است. او در این مجموعه که ترکیبی از پرتره‌ی افراد در نقش‌های متفاوت است با جعبه‌ای از وسائل مختلفی چون نقشه‌ها، گنج‌ها و ... سعی دارد با کاوش در هویت افراد، شکل جدیدی از انسان‌های امروزی نشان دهد.

 • واقعیت‌هایی از دنیای ذهنی راجر بَلِن
  گرگ فالس عکاس ۱۳۹۴/۰۴/۱۵

  واقعیت‌هایی از دنیای ذهنی راجر بَلِن

  عکس‌های راجر بلن «Roger Ballen» مطالعه‌ای‌ بر «تعارض گرايش - اجتناب» است.

 • مانکن چارلی اِنگمن
  پریسا کشتکار عکاس ۱۳۹۳/۱۰/۱۸

  مانکن چارلی اِنگمن

  یکی از قدرت‌های غریب عکاسی تشدید و نیز تضعیف آشنایی‌ها و رابطه‌هاست. با تماشای عکس‌های مجموعه‌ی «مادر - MOM» چارلی اِنگمن(Charlie Engman) که به سفارش مجله‌ی مجاری «The Room» برای نمایش مُد گرفته شده است، نمی‌توان این واقعیت را که مدل انتخاب شده و عکاسی شده، مادر خود عکاس است نادیده گرفت و به چشم «عکس های مُد» به آن‌ها نگریست.

 • مسافرت پنج ساله به همراه «کاسپر» - جاستین کورلند
  صمد قربان‌زاده عکاس ۱۳۹۳/۱۰/۱۷

  مسافرت پنج ساله به همراه «کاسپر» - جاستین کورلند

  «جاستین کورلند» درباره‌ی مجموعه‌ی کاسپر می‌گوید: «عکاسی از پسرم کاسپر را از اولین سفرش که سه ماهه بود شروع کردم.»

 • نگریستن به رنج خود؛ نگاهی به آثار ریچارد بیلینگهام
  فریماه اشراقی عکاس ۱۳۹۳/۰۹/۰۴

  نگریستن به رنج خود؛ نگاهی به آثار ریچارد بیلینگهام

  این‌ها چیستند؟ عکس‌های یادگاری از آلبوم خانوادگی؟اسنادی از نتایج سیاست‌های دولت وقت بریتانیا؟ و یا انتقام عکاس از گذشته؟ شاید در وهله اول تعیین هویت سبکی عکس‌ها به درک ما از اهداف عکاس کمک کند.

 • امید - تینا وینک‌هاوس
  صمد قربان‌زاده عکاس ۱۳۹۳/۰۹/۰۱

  امید - تینا وینک‌هاوس

  «تینا وینک هاوس Tina Winkhaus» را باید ادامه‌دهنده مسیر هنرمندان رمانتیکی دانست که در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم با استفاده از عنصر احساسات سعی داشتند خوانشی متفاوت از دنیای اطراف داشته باشند.

 • «کرینا کرن»؛ عکس هایی از وان حمام محتکر ۷۲ ساله
  صمد قربان‌زاده عکاس ۱۳۹۳/۰۷/۰۶

  «کرینا کرن»؛ عکس هایی از وان حمام محتکر ۷۲ ساله

  «حمام جرج» در ادامه‌ی مجموعه‌ای‌ست که کرینا کرن از شخصی به‌ نام «جُرج فاولر» عکاسی کرده است . شخصی که کرینا برای اولین‌بار او را در میان بی‌خانمان‌های لندن دیده بود و همین آشنایی او با این شخص باعث شکل‌گیری دو مجموعه از او گردید.

 • بدون عنوان، اثر دیان آربس (۱۹۹۶)
  السا دورفمن عکاس ۱۳۹۳/۰۶/۲۹

  بدون عنوان، اثر دیان آربس (۱۹۹۶)

  دیان آربس شهرت خود را مدیون پرتره‌هایش از افرادی است که در حاشیه جامعه زندگی می‌کنند،افراد عظیم‌الجثه، کوتوله‌ها، عجیب‌الخلقه‌ها، مخالف‌پوش‌ها (زن پوش، مردپوش) و برهنه‌گرایان.