نمایشگاهی از عکس‌های دو سفیر خارجی در تهران
عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۸

نمایشگاهی از عکس‌های دو سفیر خارجی در تهران

نمایشگاه عکس سفرای دو کشور اسلامی اندونزی و بوسنی و هرزگوین در تهران با عنوان «ایران از نگاه شرق و غرب» در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 • فراخوان سوگواره عکس یاس
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۷

  فراخوان سوگواره عکس یاس

  وقتي خورشيد را به بند مي‌كشند، وقتي كه اشك شمع فقط بال پروانه را خيس مي‌كند، وقتي ماه را شبانه در تابوت غربت ، با اشك ستاره‌ها تشييع مي‌كنند، وقتي آه مظلوم خريداري جز چاه بيابان ندارد ، وقتي مدينه فقط تماشا مي‌كند و سكوت ، آسمان مي‌خواهد به هر سختي كه شده، اين صحنه را تحمل كند ولي دستهاي از كفن بيرون آمده، ملائكه را به ضجه در مي‌آورد، فقط يك نفر خوب مي‌داند چه اتفاقي دارد مي‌افتد و او همان كسي است كه وقتي صورت به تربت بي نشان بانو مي‌گذارد،كاسه صبرش را لبريز غم و اندوه بيكران مي‌يابد. دنيا هنوز نمي‌داند آن شب چه شبي بود. خيلي‌ها حديث غربت بانوي بي نشان را نشنيده و يا باور نكرده‌اند. اينك، من و تو پس از ساليان سال، اين مجال و توفيق را يافته‌ايم كه غمنامه بانو را زمزمه كنيم و عاشقانه پا به عرصه فاطميه بگذاريم. اهل هنر ابزار هنري خويش را به دست گيريد.... فاطميون... همه و همه دست ياري به هم داده و حديث غربت زهرا عليها السلام را فرياد كنيد. نخواهيم گذاشت آتشي كه از داغ زهرا در دلهاي مومنان بر افروخته شده به خاموشي گرايد. ما به ريشه‌هاي آن چادر خاكي كه حبل المتين عبور ما از صحنه محشر است، دلبستگي ديرينه داريم.

 • عکس‌های «قطره‌گرافی»، قاسم‌زاده در کاریز کیش
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۶

  عکس‌های «قطره‌گرافی»، قاسم‌زاده در کاریز کیش

  بخشی از تلاش‌های یک‌ساله‌ی «علیرضا قاسم‌زاده ایروانی»، در حوزه‌ی عکاسی «قطره‌گرافی» در ایران، در ایام نوروز 92 در شهر زیرزمینی کاریز در کیش در معرض نمایش است.

 • نمایش عکس‌های عماد نعمت‌اللهی با عنوان «مشق شب»
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۵

  نمایش عکس‌های عماد نعمت‌اللهی با عنوان «مشق شب»

  نمایش آثاری از مجموعه مشق شب که گوشه ای کوچک از این آسمان خیال انگیز را با گوشه هایی از زیبایی های این سرزمین زیبا در هم آمیخته شده است.

 • گشایش گالری بوم با آثار کیارستمی
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  گشایش گالری بوم با آثار کیارستمی

  «گالری بوم»، عصر جمعه‌ی چهارم اسفند با نمایش عکس‌‌هایی از کیارستمی که تا به حال دیده نشده بود و همچنین یک ویدئوآرت از او رسما افتتاح شد.

 • نمایشگاه عکس‌های «آتشفشان» گوهر دشتی در گالری راه‌ ابریشم
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  نمایشگاه عکس‌های «آتشفشان» گوهر دشتی در گالری راه‌ ابریشم

  گوهر دشتی در جدیدترین نمایشگاه انفرادی‌اش مجموعه عکس‌های «آتشفشان» را به گالری راه ابریشم ‌می‌برد.

 • نمایشگاه عکس و ویدئو «نگاه کن» در گالری آران
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  نمایشگاه عکس و ویدئو «نگاه کن» در گالری آران

  مجموعه جدید عکس و ویدئو نیوشا توکلیان با عنوان «نگاه کن» این هفته در گالری آران به روی دیوار می‌رود.

 • گزارش کار داوران جشنواره فیلم وعکس همراه تهران
  خبرگزاری فارس ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  گزارش کار داوران جشنواره فیلم وعکس همراه تهران

  همزمان با پایان مهلت ارسال آثار به بخش ویژه نخستین جشنواره فیلم وعکس همراه تهران، هیات انتخاب این رویداد با سرپرستی پیروز کلانتری کار خود را آغاز کرد.

 • نمایشگاه عکس «طبیعت» در گرگان برگزار شد
  خبرگزاری فارس ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  نمایشگاه عکس «طبیعت» در گرگان برگزار شد

  مدیر اجرایی نمایشگاه عکس «طبیعت» گفت: این نمایشگاه به منظور کمک به بیماران نیازمند از 19 اسفندماه 1391 در تالار فخرالدین اسعد گرگانی آغاز به‌کار کرد.

 • گزارش تولد ده سالگی تصویر‌سال
  تصویرسال ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

  گزارش تولد ده سالگی تصویر‌سال

  جشن تصویر سال ده ساله شد؛ به همین سادگی! ماه‌ها که به انتها می‌رسند و سال که کم کم از رمق می‌افتد، خانه هنرمندان رونقی تازه می‌گیرد و همه جا را تصویر و اهالی‌اش. روز جمعه هم یکی از همان روزهای مرسوم و شلوغ سال بود با بزرگترین گردهم آیی تصویری‌های ایران؛ جماعت پرشمار گرافیست، کاریکاتوریست، عکاس و فیلم‌ساز از نسل‌های مختلف آمدند تا در قاب عکس یادگاری مرسوم تصویر سال ثبت شوند.