«هفته» نخست با نیوشا توکلیان
مهران افشارنادری ۱۳۹۲/۰۴/۰۴

«هفته» نخست با نیوشا توکلیان

«هفته»، مجموعه ویدئوهایی است از روز دوشنبه ۴ دی‌ماه، هر دوشنبه، با موضوع هنر و هنرمندان منتشر می‌شود.

 • فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی عکس «رژان»
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۰۱

  فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی عکس «رژان»

  فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی عکس «رژان» با رویکرد تبدیل مفاهیم ذهنی به قاب تصویر، منتشر شد.

 • بعد از ظهری با صادق تیرافکن
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۳/۲۱

  بعد از ظهری با صادق تیرافکن

  در این قسمت از «فیلم در زیرزمین»، دستان با همراهی پروژه‌های پارکینگ و آرشیو ایران و شرکا، اسلاید ت«صد تصویر از صادق تیرافکن» به انتخاب عباس کوثری و نمایش فیلم «بعد از ظهری با صادق تیرافکن» تدر گفتگو با امیرعلی قاسمی به نمایش در می‌آید.

 • اعلام برندگان مسابقه نشنال جئوگرافی ۲۰۱۲
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۲/۳۰

  اعلام برندگان مسابقه نشنال جئوگرافی ۲۰۱۲

  برندگان مسابقه عکس‌های سفری سال ۲۰۱۲ نشنال‌جئوگرافی اعلام شدند.

 • برگزاری مسابقه عکس «در انتظار آفتاب»
  فارس ۱۳۹۲/۰۱/۱۹

  برگزاری مسابقه عکس «در انتظار آفتاب»

  معاون طرح و برنامه بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) با اشاره به برگزاری مسابقه «در انتظار آفتاب» به مناسبت سالروز ولادت امام زمان(عج) گفت: این مسابقه در چهار بخش عکس، فیلم کوتاه، ‌زمزمه‌های انتظار و نقاشی برگزار می‌شود.

 • جزییات اجرای اکسپوی عکس تهران ۹۱
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۹

  جزییات اجرای اکسپوی عکس تهران ۹۱

  ناصر تقوایی که یکی از هنرمندان حاضر در اکسپوی عکس تهران 91 است، برپایی این اکسپو را راهی برای شناسایی و آشنایی مردم با عکس دانست و افزود: اتفاقاتی این چنین باعث می‌شود تا مردم دیگر به عکس به عنوان ثبت خاطره نگاه نکنند. بلکه نگاهی جدی‌تر به عکس داشته باشند و بدانند که می‌توانند عکس را همچون فرش خانه‌شان بخرند و بفروشند.

 • گزارش سی‌ویکمین پاتوق هنری خانه عکاسان
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۸

  گزارش سی‌ویکمین پاتوق هنری خانه عکاسان

  سی و یکمین پاتوق هنری خانه عکاسان ایران با موضوع "اصالت در پرتره" با حضور "بیژن بنی‌احمد" ،"علی آذرنیا کماری"،"احمد نصیر پور" و "رسول اولیا زاده" برگزار شد.

 • نمایشگاهی از عکس‌های دو سفیر خارجی در تهران
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۸

  نمایشگاهی از عکس‌های دو سفیر خارجی در تهران

  نمایشگاه عکس سفرای دو کشور اسلامی اندونزی و بوسنی و هرزگوین در تهران با عنوان «ایران از نگاه شرق و غرب» در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 • فراخوان سوگواره عکس یاس
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۱۷

  فراخوان سوگواره عکس یاس

  وقتي خورشيد را به بند مي‌كشند، وقتي كه اشك شمع فقط بال پروانه را خيس مي‌كند، وقتي ماه را شبانه در تابوت غربت ، با اشك ستاره‌ها تشييع مي‌كنند، وقتي آه مظلوم خريداري جز چاه بيابان ندارد ، وقتي مدينه فقط تماشا مي‌كند و سكوت ، آسمان مي‌خواهد به هر سختي كه شده، اين صحنه را تحمل كند ولي دستهاي از كفن بيرون آمده، ملائكه را به ضجه در مي‌آورد، فقط يك نفر خوب مي‌داند چه اتفاقي دارد مي‌افتد و او همان كسي است كه وقتي صورت به تربت بي نشان بانو مي‌گذارد،كاسه صبرش را لبريز غم و اندوه بيكران مي‌يابد. دنيا هنوز نمي‌داند آن شب چه شبي بود. خيلي‌ها حديث غربت بانوي بي نشان را نشنيده و يا باور نكرده‌اند. اينك، من و تو پس از ساليان سال، اين مجال و توفيق را يافته‌ايم كه غمنامه بانو را زمزمه كنيم و عاشقانه پا به عرصه فاطميه بگذاريم. اهل هنر ابزار هنري خويش را به دست گيريد.... فاطميون... همه و همه دست ياري به هم داده و حديث غربت زهرا عليها السلام را فرياد كنيد. نخواهيم گذاشت آتشي كه از داغ زهرا در دلهاي مومنان بر افروخته شده به خاموشي گرايد. ما به ريشه‌هاي آن چادر خاكي كه حبل المتين عبور ما از صحنه محشر است، دلبستگي ديرينه داريم.

 • عکس‌های «قطره‌گرافی»، قاسم‌زاده در کاریز کیش
  ایسنا ۱۳۹۲/۰۱/۱۶

  عکس‌های «قطره‌گرافی»، قاسم‌زاده در کاریز کیش

  بخشی از تلاش‌های یک‌ساله‌ی «علیرضا قاسم‌زاده ایروانی»، در حوزه‌ی عکاسی «قطره‌گرافی» در ایران، در ایام نوروز 92 در شهر زیرزمینی کاریز در کیش در معرض نمایش است.