فراخوان اولین جشنواره ملی فرهنگی و هنری طلایِ کثیف
عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۰۷

فراخوان اولین جشنواره ملی فرهنگی و هنری طلایِ کثیف

سازمان مپ (مدیریت پسماند) شهرداری مشهد اولین جشنواره ملی فرهنگی و هنری طلای کثیف را برگزار می نماید. این جشنواره با هدف آشنایی شهروندان ایرانی و همچنین کارشناسان مسائل شهری با نقاط قوت و ضعف مدیریت پسماند و ایجاد نگاهی نو به امر پسماند در سراسر ایران برگزار می گردد دبیرخانه جشنواره از کلیه علاقمندان و هنرمندان کشور دعوت بعمل می آورد تا در این جشنواره شرکت نمایند وآثار خود را در بخش های کاریکاتور ,عکاسی , نقاشی ,داستان نویسی , شعر کودک و نوجوان , شعر طنز و کاردستی با محورهای ذیل به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 • فراخوان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۰۷

  فراخوان پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین

  پنجمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت‌سین با داوری سیف‌الله صمدیان، افشین شاهرودی و محمدمهدی رحیمیان و با حمایت «انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان» در دو بخش برگزار می‌شود.

 • فراخوان اولین جشنواره ملّی عکس خلیج‌ِ فارس
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۱/۰۷

  فراخوان اولین جشنواره ملّی عکس خلیج‌ِ فارس

  جشنواره‌ی ملّی عکس خلیج‌فارس، برنامه‌ای مشترک از انجمن عکاسان هرمزگان و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان است. این جشنواره به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های جشنواره‌ی بین‌المللی فرهنگی و هنری خلیج‌فارس ، قرار است بیانگر جلوه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی منطقه کهن خلیج‌فارس باشد. از این رو به جهت ارائه‌ی تصویری تازه و شفاف از زندگی در حاشیه خلیج‌فارس ـ استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان ـ عکاسی مستند به عنوان رویکرد اصلی این جشنواره در نخستین سال برگزاری انتخاب شده است.

 • اعتراض ساسان توکلی به مدیریت گالری محسن در خصوص برگزاری نمایشگاه به روایت یک شاهد عینی
  ساسان توکلی فارسانی ۱۳۹۱/۱۲/۱۵

  اعتراض ساسان توکلی به مدیریت گالری محسن در خصوص برگزاری نمایشگاه به روایت یک شاهد عینی

  احسان من چندین بار با تو در مورد اینکه چگونه اسم من در بروشور، پوستر، کتاب و هر چیز مکتوب دیگری چه آنلاین و چه غیر آنلاین درج بشود با تو صحبت کردم و تو قول دادی که کاملا رعایت کنی ...

 • فراخوان سومین جشنواره عکس ایران‌شناسی
  عکسخانه ۱۳۹۱/۱۱/۱۴

  فراخوان سومین جشنواره عکس ایران‌شناسی

  جشنوارة عكس گيا و زياي خليج‌فارس كه مدتي است خبر آن از طريق اين پايگاه اطلاع‌رساني شده، بخشي از مطالعات خليج‌فارس در معناي يكي از موضوع‌هاي اصلي پژوهش در بنياد ايران‌شناسي بوده و هست. در همين راستا تاكنون شش كتاب، يك بانك اطلاعاتي با 20000 ركورد و نمايشگاهي از نقشه‌هاي تاريخي افزون بر يك همايش بين‌المللي دربارة خليج‌فارس توسط بنياد ايران‌شناسي به جامعة علمي كشور ارايه شده است.

 • گزارش نمایشگاه عکس«در-میان»
  ایسنا ۱۳۹۱/۱۰/۱۲

  گزارش نمایشگاه عکس«در-میان»

  شقایق مظلومی این روزها نمایشگاهی از عکس‌های خود را با عنوان "در- میان"در نگارخانه آتبین برپا کرده است، پروژه "در-میان" در نواحی مختلف در نزدیکی مرز ایران عکس‌برداری شده است و به مفاهیم جابجاشدگی و جغرافیای خیالی ارجاع دارد.

 • اولویت دیافراگم
  عکسخانه ۱۳۹۱/۰۹/۲۲

  اولویت دیافراگم

  در وضعیت «اولویت دیافراگم»، دوربین این امکان را می‌دهد تا عکاس از میان دامنه‌های در دسترس دیافراگم مورد نظر خود را انتخاب کند.

 • تایم‌لَپس
  عکسخانه ۱۳۹۱/۰۹/۲۲

  تایم‌لَپس

  دوربین‌هایی که گزینه‌ی «تایم‌لَپس» را در نظر گرفته‌اند امکان این را دارند تا با وارد کردن اطلاعات به صورت خودکار با یک توالی زمانی و فاصله مشخص میان هر نوبت، عکس بگیرد.

 • اولویت شاتر
  عکسخانه ۱۳۹۱/۰۹/۲۲

  اولویت شاتر

  در وضعیت «اولویت شاتر»، این فرصت وجود دارد تا سرعت‌شاتر مورد نظر را در محدوده ممکن انتخاب کرده و محاسبه تنظیمات دیگر را به دوربین واگذار کرده تا دوربین بهنرین دیافراگم را برای خروجی مناسب در نظر بگیرد.