نمایشگاه عادل عزیزی با عنوان «عطر باران»
عکسخانه ۱۳۹۳/۰۷/۰۲

نمایشگاه عادل عزیزی با عنوان «عطر باران»

چهارمین نمایشگاه انفرادی عکس‌ های عادل عزیزی با عنوان «عطر باران» صبح سه شنبه یکم مهر ماه همزمان با هفته «دفاع مقدس» در نگارخانه آشتیانی فرهنگسرای آیینه اراک گشایش یافت.

 • انتشار کتاب «اشک‌ها و تصویر‌ها»
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۷/۰۲

  انتشار کتاب «اشک‌ها و تصویر‌ها»

  انتشارات حرفه‌نویسنده کتاب اشک‌ها و تصویرها را منتشر کرد.

 • چاپ کتاب «عکاسی و نظریه» به قلم مهدی مقیم‌نژاد
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۷/۰۲

  چاپ کتاب «عکاسی و نظریه» به قلم مهدی مقیم‌نژاد

  کتاب "عکاسی و نظریه" نوشته مهدی مقیم نژاد که تاریخ پایان آن به خرداد ماه سال 1389 بر می گردد پس از حدود چهار سال و نیم تأخیر توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسید. عنوان اصلی این کتاب «عکاسی و نظریه: بررسی تطبیقی نظریه های ساختارگرایی و پساساختارگرایی در نقد عکس-به همراه تجزیه و تحلیل و نقد آثار رابرت فرانک و سیندی شرمن» است.

 • برگزاری ورک‌شاپ آندرئاس رست با موضوع پرتره در گالری راه‌ ابریشم
  راه ابریشم ۱۳۹۳/۰۶/۳۱

  برگزاری ورک‌شاپ آندرئاس رست با موضوع پرتره در گالری راه‌ ابریشم

  بخش فرهنگی سفارت آلمان و گالری راه ابریشم ورک‌شاپ عکاسی مدیریت آندرئاس رست برگزار می‌کنند. گالری راه‌ابریشم در خصوص این ورک‌شاپ توضیحاتی داده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

 • انتشار چاپ اول کتاب «مفاهیم کاربردی زبان بدن در عکاسی»
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۳۰

  انتشار چاپ اول کتاب «مفاهیم کاربردی زبان بدن در عکاسی»

  کتاب «مفاهیم کاربردی زبان بدن در عکاسی» نوشته محمد حسن‌پور و مازیار نیک‌بر توسط نشر ترانه به چاپ رسید.

 • خبری که از سایت انجمن عکاسان ایران ناپدید شد
  مهران افشارنادری ۱۳۹۳/۰۶/۳۰

  خبری که از سایت انجمن عکاسان ایران ناپدید شد

  شنبه بیست و نهم شهریور ماه، مطلبی بر روی سایت انجمن عکاسان ایران قرار گرفت که از ختم‌به‌خیر شدن پرونده عکاسان قزوینی در راستای «میانجیگری و وساطت مشفقانه» انجمن عکاسان ایران، انجمن صنفی عکاسان ایران و مجله عکس خبر داده بود. موارد مطرح‌شده در این خبر از سوی دو عکاس قزوینی مورد اعتراض قرار گرفت و در سایت عکسخانه هم در مطلبی به این موضوع پرداخته شد. نهایتا با گذشت ۲۴ ساعت این مطلب از روی سایت انجمن عکاسان ایران برداشته شد.

 • کارگاه عکاسی به مناسبت هفته دفاع مقدس در اردبیل
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۳۰

  کارگاه عکاسی به مناسبت هفته دفاع مقدس در اردبیل

  کارگاه عکاسی «جنگ در قاب زمان» با حضور داور علایی و جاوید خدمتی، از عکاسان برجسته استان، روز سه شنبه 1 مهر 1393 از ساعت 16 تا 18 در مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل برگزار می‌شود.

 • نمایشگاه رحمان مجرد در اردبیل
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۳۰

  نمایشگاه رحمان مجرد در اردبیل

  تازه‌ترین نمایشگاه عکس رحمان مجرد با عنوان «باز پس نمایی» از مجموعه نمایشگاه های «واکنش پذیری»، صبح روز جمعه ۴ مهرماه ۱۳۹۳ در محل کافه گالری بوم گشایش می‌یابد.

 • اظهارات قابل تامل انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی و انجمن عکاسان ایران در خصوص دو پرونده‌ی صنفی
  مهران افشارنادری ۱۳۹۳/۰۶/۲۹

  اظهارات قابل تامل انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی و انجمن عکاسان ایران در خصوص دو پرونده‌ی صنفی

  طی روزهای اخیر انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران تعدادی از رسانه‌ها را در خصوص نحوه‌ی پوشش اعتراض دو تن از عکاسان پیش‌کسوت به برگزاری نمایشگاه «تاریخ بی‌دروغ»، به «حرمت‌شکنی، چاپ مطلب بدون تحقیقات کامل و دلایل مدغن» متهم کرده و همچنین نگرانی خود را از رسانه‌ای شدن این گونه مطالب عنوان کرده است. در ادامه این انجمن فضای حاکم بر شبکه‌های اجتماعی را «احساسی ، جنجال‌برانگیز، ملتهب و سطحی‌نگر» دانسته است. از سوی دیگر انجمن عکاسان ایران در خبری ضمن اعلام رفع مشکل عکاسان قزوینی یادداشتی که اختلافات از آن شروع شد را «توهین‌آمیز» اعلام کرده و در متن خبر نوشته شده که «به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های بیشتر این مساله در فضایی به دور از غوغاسالاری با همراهی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، انجمن عکاسان ایران و نشریه عکس و با حضور طرفین پرونده حل شده است». این یادداشت ساعاتی پس از انتشار مورد اعتراض دو عکاس قزوینی قرار گرفت و آنها اعلام کردند که میانجی در این میان تنها نشریه عکس بوده است.

 • حل اختلافات میان محمدعلی حضرتی‌ و دو عکاس منتقد
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۲۹

  حل اختلافات میان محمدعلی حضرتی‌ و دو عکاس منتقد

  به گزارش روابط عمومی نشريه‌ی عكس، به دعوت نشريه عكس، محمد علي حضرتي، ‌خليل امامي و عباس عليپور روز سه شنبه 25 شهريور ماه سال جاري در نشستي در دفتر اين نشريه حضور پيدا كردند.