نمایشگاه گروهی «زندگی ایرانی»
عکسخانه ۱۳۹۵/۱۰/۰۴

نمایشگاه گروهی «زندگی ایرانی»

​نمایشگاه گروهی عکس «زندگی ایرانی» یک‌شنبه ۵ دی ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای ارسباران افتتاح می‌شود.

 • نمایشگاه سامان عباسی با عنوان «وسعت محدود»
  عکسخانه ۱۳۹۵/۱۰/۰۴

  نمایشگاه سامان عباسی با عنوان «وسعت محدود»

  هشتمین نمایشگاه عکس سامان عباسی با عنوان «وسعت محدود» از عصر یکشنبه 5 دی ماه 95 در گالری سوره سنندج گشایش می‌یابد.

 • «استارتاپ ویکند تجربه‌های عکاسانه»
  رپورتاژ آگهی ۱۳۹۵/۱۰/۰۱

  «استارتاپ ویکند تجربه‌های عکاسانه»

  «استارتاپ ویکند تجربه‌های عکاسانه» دوربین.نت برگزار می‌شود.

 • نمایشگاه بابک حقی با عنوان «روزهای روشن» در گالری آتبین
  عکسخانه ۱۳۹۵/۱۰/۰۱

  نمایشگاه بابک حقی با عنوان «روزهای روشن» در گالری آتبین

  نمایشگاه فتومونتاژهای بابک حقی با نام «روزای روشن» جمعه سوم دی ماه در گالری آتبین گشایش می‌یابد.

 • تصویر هولناک ترور سفیر روسیه در ترکیه
  کارل ویک ۱۳۹۵/۰۹/۳۰

  تصویر هولناک ترور سفیر روسیه در ترکیه

  برهان اوزبیلیچی، عکاس اسوشیتدپرس که لنز دوربینش را به سمت صحنه‌ای گرفته‌بود که در آن جوان سیاه‌پوش به سفیر روسیه شلیک کرد به خبرگزاری متبوعش می‌گوید: «ابتدا تصور کردم که یک برنامه نمایشی است.» اما بعد از تیراندازی «مهمانان شروع به دویدن کردند، پشت ستون‌ها و زیر میزها پناه گرفتند. من خودم را تا حدی مستقر کردم که بتوانم عکس‌هایم را بگیرم.»

 • چرا عکس قاتل را در صفحه اول کار می‌کنید؟
  لیز اسپید ۱۳۹۵/۰۹/۳۰

  چرا عکس قاتل را در صفحه اول کار می‌کنید؟

  تا این لحظه بسیاری از خوانندگان اعتراض کرده‌اند و نظرهای انتقادی نسبت به انتشار عکسی با خشونت عریان در صفحه اول وب‌سایت روزنامه نیویورک تایمز نوشته‌اند. این عکس یک مرد اسلحه به دست با کت و شلوار و کروات را نشان می‌دهد که کنار جسد سفیر روسیه در ترکیه ایستاده‌است، سفیری که لحظاتی قبل توسط مرد کت و شلواری کشته‌شده‌است. من از فیل کوربرت، دبیر ارشد استانداردها و اخلاق روزنامه نیویورک تایمز پرسیدم که چه کسی در تصمیم برای انتشار این عکس نقش داشت، تا نظر دبیران روزنامه در این مورد را توضیح دهد.

 • اضافه کردن رمزنگاری مشکلات فوتوژورنالیست‌های را حل نمی‌کند
  های یان کمپس ۱۳۹۵/۰۹/۲۹

  اضافه کردن رمزنگاری مشکلات فوتوژورنالیست‌های را حل نمی‌کند

  بنیاد آزادی مطبوعات، در هنگام انتشار نامه‌ی سرگشاده به کنون و تشویق این کمپانی به درون‌سازی فن‌آوری رمزنگاری در دوربین‌های خود، یک نکته را فراموش کرده‌بود. رمزنگاری به خودی خود، ایده خوبی است، اما زمانی که شما از گلوله‌ها جا خالی می‌دهید یا از باتوم‌های برقی در یک دیکتاتوری خودکامه فرار می‌کنید یا خودتان را از چاقو‌های ضامن دار کثیف هنگام فیلم‌برداری از دار و دسته‌های جنایتکار نجات می‌دهید، رمزنگاری شما را نجات نخواهد داد.

 • یک گام به پس: هنر دیدن
  جینا ویلیامز ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

  یک گام به پس: هنر دیدن

  در سال‌های اخیر [مجید] سعیدی مهارتش را به سمت دیگری برده‌است، از منطقه‌های جنگی بیرون رفته و از زندگی روزمره مردمی عکاسی می‌کند که در شرایط بسیار سخت زندگی می‌کنند. او می‌گوید: «امروز من چیزهایی را ترجیح می‌دهم که درست خلاف آن چیزهایی هستند که در دوره جوانی ترجیح می‌دادم. می‌خواهم چیزهایی را در میان بگذارم که دیگران نمی‌بینند و شاید قدرش را نمی‌دانند.»

 • نیویورک تایمز و اصلاحیه برای حفظ اخلاق فتوژورنالیسم
  پتاپیکسل ۱۳۹۵/۰۹/۲۷

  نیویورک تایمز و اصلاحیه برای حفظ اخلاق فتوژورنالیسم

  در روزهای اخیر یک مورد بسیار جالب در زمینه اخلاق فتوژورنالیسم رخ داد: روزنامه نیویورک تایمز در زمینه یکی از مطالب اصلی‌اش اصلاحیه نوشت و تاکید کرد که عکسی که چاپ کرده با عکس اصلی متفاوت بوده چرا که درون عکس اصلی یک قاب عکس وجود داشته که بازتاب نور ایجاد کرده‌است و از عکس حذف شده است.

 • درخواست جمعی عکاسان و فیلم‌سازان برای تولید دوربین با قابلیت رمزنگاری
  گرگ اسکوبلت ۱۳۹۵/۰۹/۲۷

  درخواست جمعی عکاسان و فیلم‌سازان برای تولید دوربین با قابلیت رمزنگاری

  هک کردن رایانه‌ها مدتی است که موضوع بحث روزنامه‌ها است. اما بنیاد آزادی مطبوعات ( Freedom of the Press Foundation) نسبت به یک موضوع کم‌تر دیده‌شده، اما همچنان حیاتی در مورد امنیت اطلاعات نگران است: امنیت دوربین‌های دیجیتال. یا اگر درست‌تر بخواهیم بگوییم، فقدان امنیت در دوبین‌های دیجیتال.