انتشار کتاب «چیزی اینجا آغاز نمی‌شود»
عکسخانه ۱۳۹۳/۰۲/۱۴

انتشار کتاب «چیزی اینجا آغاز نمی‌شود»

کتاب «چیزی اینجا آغاز نمی‌شود» شامل گزیده‌ای از آثار شاعران و عکاسان برجسته ایرانی است که بصورت چیدمان عکس و شعر ارائه شده است.

 • اینستاگرام، پلتفورمی برای حرفه‌ای‌ها؟
  راسل بویس ۱۳۹۳/۰۲/۱۳

  اینستاگرام، پلتفورمی برای حرفه‌ای‌ها؟

  در چند روز گذشته دو تصویر جالب روی صفحه من نمایش داده شد. اولین تصویر از میانمار، جایی که زن مسلمان روهینجیایی (Rohingya)، دوقلوهایش را که دچار سوءتغذیه بودند در آغوش داشت. تصویر دوم انفجار مرگباری را در عراق نشان می‌داد.

 • انتشار کتاب سوی آبی بادها و بررسی آثار رینکو کاوائوچی
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۲/۱۲

  انتشار کتاب سوی آبی بادها و بررسی آثار رینکو کاوائوچی

  کتاب سوی آبی بادها توسط نشر حرفه هنرمند در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به علاقه مندان عکاسی عرضه می شود. این کتاب که ترجمه کیارنگ علایی است به یکی از بحث برانگیزترین عکاسان معاصر جهان یعنی رینکو کاوائوچی پرداخته است.

 • انزوای مفاهیم اجتماعی
  رضا سیفی ۱۳۹۳/۰۲/۱۱

  انزوای مفاهیم اجتماعی

  مفاهیم همواره به توصیف شان شباهت پیدا می کنند، آن چنان که به تبعیت از زبان شناسی سوسور هیچ رابطه الزامی میان واقعیت و تداعی های معنایی نمادین سازی آن وجود ندارد. واژه هایی چون آزادی، قضاوت، امید، ایثار و ... همچون دال های سیالی در دل نظام های اجتماعی، تنها توسط صورت بندی شان با سایر عناصر در یک زنجیره تبیین می گردند و دلالت تحت الفظی شان بر مازاد دلالت استعاری شان متکی است.

 • نمایشگاه عکس و ویدئوپرفورمنس هادی پناهی در گالری ژینوس
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۲/۱۰

  نمایشگاه عکس و ویدئوپرفورمنس هادی پناهی در گالری ژینوس

  هادی پناهی با همکاری گالری ژینوس فصل اول نمایشگاه عکس و ویدئو پرفورمنس سفید وارونه را برگزار می‌کند.

 • نکوداشت سیف‌اله صمدیان در «شب عکاس تئاتر»
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۲/۱۰

  نکوداشت سیف‌اله صمدیان در «شب عکاس تئاتر»

  بنابراعلام روابط عمومی انجمن عکاسان خانۀ تئاتر، جشن «شب عکاس تئاتر» در هفتۀ گرامیداشت روزجهانی تئاتر در خانۀ هنرمندان ایران برگزار می گردد.

 • انتشار کتاب هرمنوتیک عکس به مثابه متن
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۲/۰۹

  انتشار کتاب هرمنوتیک عکس به مثابه متن

  این کتاب پژوهشی در باب رابطه فلسفه، عکس، خوانش عکس در هنرمنوتیک مدرن است و بر بازخوانی کتاب اتاق روشن رولان بارت تاکید دارد.

 • اول و آخر مردان عالم ختم به خیر
  افسانه کامران ۱۳۹۳/۰۲/۰۹

  اول و آخر مردان عالم ختم به خیر

  پهلوون دات آی آر ( pahlevoon.ir) همانگونه که خود را معرفی کرده است دغدغه جمع آوری، آرشیو و معرفی تصویر پهلوانی را در حوزه‌هایی چون عکاسی ، نقاشی ، نگارگری و ادبیات در سر دارد. پیوند میان هنر و زورخانه که از دیر باز در معماری، فضای داخلی، پوشش و در روح و روان پهلوان جاری بود و این روزها تنها ردی از آن را می‌توان بر روی دیوار زورخانه ها دید.

 • نن گلدین؛ در میان دوستان - ۱۹۹۲
  کارول نیگر ۱۳۹۳/۰۲/۰۸

  نن گلدین؛ در میان دوستان - ۱۹۹۲

  اسراری در اعماق کار او وجود دارد. نن گلدین اعتقاد دارد نباید اسرارمان را نگهداریم، زیرا همانند دملی سربرخواهند آورد و ما و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم را آلوده خواهند کرد.

 • برخورد مد و عکاسی در جشنواره ایئر
  ماری ریم ۱۳۹۳/۰۲/۰۷

  برخورد مد و عکاسی در جشنواره ایئر

  بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی مد و عکس از روز ۲۵ آوریل در شهر ائیر (hyeres) فرانسه گشایش یافت. این رویداد سالانه که در ناحیه پروانس آلپ‌-کوت دازور(Provence-Alpes-Côte d’Azur) برگزار می‌شود ویترینی از هنرهای مفهومی است که مؤسس و مدیر جشنواره، ژان پیر بلانش آن را «جادویی و احساسی» توصیف می‌کند.