نمایگاه گروهی «حیوان درون» در گالری شماره شش
عکسخانه خبر ۱۳۹۵/۰۹/۲۲

نمایگاه گروهی «حیوان درون» در گالری شماره شش

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «حیوان درون» در گالری شماره شش گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه به کوشش حافظ روحانی، سوگل کاشانی و ژوبین میراسکندری و با حضور رئوفه رستمی، زروان روح‌بخشان، رضا شریفی، محسن شاهمردی، نامدار شیرازیان، علی‌رضا قاضی، بهنام صادقی و مریم نیازاده برگزار می‌شود.

حافظ روحانی درباره‌ی این نمایشگاه نوشته است:‌ «از همان زمان که پدران و مادران گم‌نام ما نخستین گله‌ی گاو را بر دیوار غارها تصویر کردند نه فقط آموختند که هنر می‌تواند «بیان» کند که در عین‌حال قدرت یگانه‌ی خود در دیدن و تصویر کردن توحش اطراف را نشان دادند و این همان زمانی بود که آن‌ها آرام‌آرام آموختند تا به مدد هوش خداداد از غارها بیرون بیایند، از همسایگی حیوانات فرار کنند تا تمدن ما را بسازند و از هراس زندگی در طبیعت بی‌منطق که بی‌دریغ دامان ساکنان حیات وحش را می‌گیرد، بگریزند.

اما از مینوتور تا سانتور، از گرگ‌نما تا خون‌آشام‌، یا جن حتی که گاه با سم‌های‌اش بر آدمیان ظاهر می‌شود و آن‌ها را می‌ترساند، حیواناتی که ما به امید فردایی به‌تر رهای‌شان کرده بودیم، گه‌گاه به سراغ‌مان می‌آیند و برای دمی فقط هراس زندگی در طبیعت بی‌منطق را به یادمان می‌آورند. همه‌ی آن‌ها، با پیکره‌های نیمه انسانی / نیمه‌ حیوانی نه فقط یادآور نیمه‌ی حیوانی رها شده‌ی ما در غارها هستند که در عین‌حال تصویرگر همه‌ی هراس‌هایی هستند که ما در دل غارها رها کرده بودیم، ولی آن‌ها هم‌چون نفرینی ازلی با ما هستند و می‌مانند انگار.

حیوان درون می‌توان تصویری از همه‌ی این‌ها باشد؛ تصویر هر هراس شخصی، یا خاطره‌ای گنگ از گذشته که به مانند رویای زیست آزادانه در غارها در خاطرات‌مان مانده است. اما بی‌تردید تصویر یک باور کوچک است که هنر حتماً با درونی‌ترین نیازهای ما پیوند داشته و دارد، همان چیزی که هنر معاصر، به اصرار می‌کوشد فراموش کند.»

زمان برگزاری نمایشگاه: ۲۶ آذرماه تا ۳ دی ماه 

گشایش: جمعه، ساعت ۴ عصر تا ۸ شب بازدید در روز های هفته ساعت ۴ عصر تا ۸ شب

گالری پنج شنبه ها تعطیل است.

آدرس گالری شماره شش: خیابان میرزای شیرازی - کوچه بیستم - پلاک ۲ - طبقه همکف

شماره تلفن گالری: 88346029