نمایشگاه عکس بهمن نامور مطلق در نگارخانه بهار
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۰۹/۰۴

نمایشگاه عکس بهمن نامور مطلق در نگارخانه بهار

جمعه ششم آذر، نمایشگاه عکس‌های طبیعت بهمن نامور مطلق در نگارخانه بهار خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه عکسی است که بهمن نامور مطلق، نشانه‌‌شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، از طبیعت ایران که حاصل سفرهای متعدد و طبیعت‌گردی‌های این پژوهشگر است، را برگزار می‌کند. عکاسی یکی از هنرهایی است که نامورمطلق با وجود مشغله‌های کاری فراوان، ارتباط تنگاتنگی با آن دارد و به آن می‌پردازد.

در این نمایشگاه 30 قطعه عکس از چهار فصل مناظر طبیعی ایران به نمایش گذاشته می‌شود. عکس‌هایی که در آنها انسان حضور ندارد اما از دریچه دید انسانی جستجوگر ثبت شده‌اند. ساحل دریای عمان، خلیج فارس، چشمه‌های باداب سورت، طبیعت لرستان و ... از مکان‌هایی هستند که دست‌مایه هنرمند برای عکاسی آثار این نمایشگاه قرار گرفته‌اند.

گفتنی است، بهمن نامور‌مطلق متولد سال 1341و فارغ‌التحصیل دکترای ادبیات تطبیقی از کلرمون فرانسه ‌است. دکتر بهمن نامور‌مطلق هم اکنون معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی ایران است.

این نمایشگاه تا 10 آذر ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار همه‌روزه از ساعت 13 تا 20 به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

آدرس: تهران - خيابان طا‌لقاني - خيابان موسوي شمالي(فرصت) - ضلع جنوبی باغ هنر - خانه‌ي هنرمندان ايران