همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۰۵/۱۳

همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی

یک‌شنبه هجدهم مرداد، معاونت پژوهشی خانه هنرمندان ایران همایش حقوق مالکیت هنری و ادبی را در سالن استاد جلال شهناز برگزار می‌کند.
حداقل دو دهه است که تغییرات جهانی اقتصاد، سمت و سویی فرهنگی به خود گرفته و گسترش اقتصاد دانش­ بنیان با رونق هنر در سطوح ملی و جهانی همراه گشته است. از این رو از یک طرف مناسبات حقوقی هنرمندان با کارفرمایان، سازمان­ های دولتی و بازار اهمیت ویژه یافته و از طرف دیگر کل بدنه این اقتصاد جدید منوط به وضع قوانین مناسب و اجرای آن شده است. در واقع رعایت حقوق مالکیت هنری و ادبی، ضامن رشد و ارتقای رقابت­پ‌ذیری در جهان امروز است.

معاونت پژوهشی خانه هنرمندان ایران در پی برگزاری همایش اقتصاد هنر در سال گذشته و در جهت بازاندیشی در سازوکارها و مبانی تعامل هنرمندان با موضوعات متلابه اقتصادی و حقوقی؛ همایش «حقوق مالکیت هنری و ادبی» را با حضور جمعی از پژوهشگران؛ استادان و مدیران حوزه­های اقتصاد هنر و حقوق هنری و با مشارکت سازمان زیباسازی شهرتهران و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌­کند.

در این همایش، مجید سرسنگی، مدیرعامل و محمد سریر، رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران و نیز لادن حیدری مدیرکل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی می‌کنند و در پنل علمی همایش، سعید حبیبا، هادی وحید، حمیدرضا ششجوانی و سوره اسفهلانی به ارائه مقاله می پردازند. بخش پایانی همایش «گفتگوی پژوهشی» پیرامون مالکیت فکری در حوزه کتاب وادبیات است که با حضور نمایندگان نهادهای صنفی کتاب و نویسندگان برگزار خواهد شد.

علاقه­ مندان برای حضور در این همایش می­ توانند یکشنبه 18 مردادماه 1394 ساعت 17 تا 21 به سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.