«سی و یک سال، یک روز کم (به بهانه‌ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی)» در گالری آگ
عکسخانه خبر ۱۳۹۸/۱۰/۲۳

«سی و یک سال، یک روز کم (به بهانه‌ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی)» در گالری آگ

نمایشگاه انفرادی همایون سی‌ریزی با عنوان «سی و یک سال، یک روز کم (به بهانه‌ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی)» در گالری آگ گشایش می‌یابد.

در توضیح این نمایشگاه به قلم همایون سی‌ریزی آمده است:

«در۲۴‌ام دی‌ماه ۱۳۵۰، ساختمان شهیاد آریامهر برای بازدید عمومی افتتاح می‌شود. در ۲۵ام دی‌ماه ۱۳۸۸، جامعه‌ی هنری ایران به سوگ بهمن جلالی می‌نشیند و در ۲۶‌ام دی‌ماه ۱۳۵۷، محمدرضا شاه پهلوی از ایران می‌گریزد.

آن چه این سه روز پی‌در‌پی در سه دهه‌ی متوالی از تاریخ پرتلاطم معاصر ایران را به هم پیوند می‌زند، عکسی از بهمن جلالی است که خود بعد از سی‌و‌یک سال ولی یک روز کمتر از عکاسی آن درگذشت. 

بهمن جلالی را ۱۳ سال پیش و همان یک بار بیشتر ندیدم. او بی دریغ عکس‌های دیده نشده‌اش از جنگ تحمیلی را به من سپرد تا بتوانم اثری با عنوان « نمایشگاه عکس‌‌های جنگ احتمالی» را در شماره ۱۳ ونک برگزار کنم. 

اکنون که ۱۳ سال از آخرین نمایشگاه انفرادی‌ام در شماره ۱۳ ونک می‌گذرد، هنوز هم خاطره‌ی بهمن جلالی برایم زنده است و هم احتمال «جنگی احتمالی» همچنان در میان. 

نمایشگاه «سی‌و‌یک سال، یک روز کم» یادبودی برای دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی و نیز تاریخ نگاری تسخیر یادمان قدرت توسط مردمان است و البته نخستین حضور در گالری آگ که مرا مفتخر به میزبانی این نمایشگاه کرده است.»

همایون سی‌ریزی: سی و یک سال، یک روز کم (به بهانه‌ی دهمین سالگرد درگذشت بهمن جلالی)

عکس کاور: نگاتیوِ بهمن جلالی، باتشکر از رعنا جوادی

 گشایش: چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۲ تا ۲۱

اختتامیه: جمعه ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پاک‌وی، خیابان پسیان، شماره ۳، زنگ چپ

بازدید روزانه: ۱۲ تا ۱۹

۰۲۱۲۶۸۵۱۷۴۸