اشراف اطلاعاتی و قضایی بر اینستاگرام
عکسخانه خبر ۱۳۹۵/۰۲/۲۶

اشراف اطلاعاتی و قضایی بر اینستاگرام

دادستان تهران گفت: «اشراف اطلاعاتی و قضایی بر اینستاگرام و فیسبوک وجود دارد.»

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری دولت آبادی طی سخنانی در نشست مشترک با قضات دادسرای جرایم رایانه‌ای با عنوان افشای پروژه مدلینگ در ایران با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی گفت: «امروزه دشمن سعی می‌کند در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی سرمایه‌گذاری کند و بتواند در افکار جوانان نفوذ کند؛ بنابراین یکی از راهکارهای جدی در این زمینه مبارزه با تهدیدهایی است که در حوزه فضای مجازی رخ می‌دهد.»

وی با اشاره به اقداماتی که در طی سال‌های اخیر در زمینه مدلینگ انجام شده است، گفت: «تعداد زیادی از آرایشگاه‌ها و آتلیه‌های عکاسی تحت اشراف سیستم‌های اطلاعاتی و قضایی قرار گرفتند و دستگیری‌های خوبی را در این زمینه داشتیم و صفحات زیادی در اینستاگرام بسته شد.»

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و قضایی در اینستاگرام و فیس بوک انجام شده است، ادامه داد: «باید با اقدامات دشمن در این زمینه مبارزه کرد؛ البته اقدامات ما هم در این زمینه ادامه دارد. دستگاه‌های نظارتی هم مراقبت خوبی در این زمینه دارند. همگان مطمئن باشند که دادستان تهران به اینگونه موضوعات ورود پیدا می کند.»

گفتنی‌ست این جلسه به شکل زنده از شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. پیش از این روزنامه‌ی خراسان از ممنوع‌الکاری هشت همکار زن یک آتلیه عکاسی در مشهد خبر داده بود.