امکان آپلود تصاویر افقی و عمودی در اینستاگرام
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۰۶/۰۶

امکان آپلود تصاویر افقی و عمودی در اینستاگرام

کاربران اینستاگرام می‌توانند علاوه‌ بر آپلود تصاویر در نسبت مربع، عکس‌ها و ویدئوهای خود را به صورت افقی و عمودی بر روی این شبکه‌ اجتماعی قرار دهند.

در یادداشتی که اینستاگرام در وبلاگ خود منتشر کرده، آمده است:

«فرمت مربع همیشه بخشی از هویت ما بوده و خواهد بود. با این حال، داستان بصری که قصد بیان آن را دارید باید در اولیت قرار بگیرد، و ما می‌خواهیم که راه را برای شما آسان و لذت‌بخش کنیم تا لحظات را به شکلی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

حدودا یک پنجم عکس‌ها و ویدئوهایی که مردم بارگزاری می‌کنند در فرمت مربع نیست، و ما می‌دانیم که بارگزاری این شکل محتوا در اینستاگرام ساده نیست. به عنوان مثال دوستانی از عکس‌های دسته‌جمعی حذف می‌شوند، سوژه‌های ویدئوهای شما در فضایی تنگ قرار می‌گیرند و نمی‌توانید عکسی سراسری از پل گُلدن گیت بگیرید.

در حال حاضر می‌توانید پس از انتخاب یک عکس یا ویدئو، با انتخاب آیکون فرمت، جهت تصویر را عوض مربع، به افقی یا عمودی تنظیم کنید. هنگامی که تصویر را به اشتراک می‌گذارید، نسخه‌ی تمام اندازه‌ی عکس به شکلی زیبا و طبیعی در فید تمامی دنبال‌کنندگان به نمایش در می‌آید. به منظور حفظ فرمت منظم جدول‌بندی پروفایل، پست‌ها در یک کادر مربعی که با محوریت مرکزی برش خورده به نمایش در می‌آیند.

به طور برجسته از نقش این به‌روزرسانی در بخش ویدئو که سبب‌شده [این ویدئوها] در صفحات پهن بیش از هر زمانی سینمایی‌تر به نظر برسد، هیجان‌زده‌ایم. در حالی‌که فیلترها را برای عکس‌ها و ویدئوها جدای از هم در نظر گرفته بودیم، در حال حاضر همه‌ی فیلتر‌ها در همه‌ی لحظات در دسترس هستند. همچنین می‌توانید شدت فیلتر‌ها را برای ویدئوها هم تنظیم کنید.

ما به الهام گرفتن از خلاقیت و گوناگونی اجتماع اینستاگرام ادامه می‌دهیم و چشم‌ انتظاریم تا آنچه را که بعد از این ایجاد می‌کنید را ببینیم.»