عذرخواهی روزنامه ایران
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۰۹/۰۵

عذرخواهی روزنامه ایران

پیرو واکنش گسترده‌ای که نسبت به تحریف حجاب بازیگران شهرزاد در اینترنت صورت گرفت، روزنامه ایران همراه با انتشار تصویر اصل، از بازیگران شهرزاد عذرخواهی و آن‌چه صورت گرفته بود را خطایی سهوی عنوان کرد.

​روزنامه ایران در صفحه فرهنگ و هنر  پنج شنبه ۵ آذر ۹۴ نوشت:

«روز سه شنبه سوم آذر در صفحه 23 روزنامه ایران، گزارش نشست خبری عوامل سریال «شهرزاد» به عنوان خبر اصلی صفحه منتشر شده بود و دو تصویر نیز از این نشست خبری در این گزارش درج شده بود؛ متأسفانه در دقایق پایانی ارسال روزنامه به لیتوگرافی، خطایی سهوی در اصلاح تصاویر خانم‌ها ترانه علیدوستی، پریناز ایزد یار و گلاره عباسی از سوی پردازشگر تصاویر صورت گرفت که در اینجا از این بازیگران عذرخواهی کرده و مراتب تأسف خود را از این خطای سهوی اعلام می‌داریم. باور داریم که سریال «شهرزاد» یکی از موفق ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی است که توانسته است مخاطبان زیادی را نیز به دست آورد و از همین رو در آینده‌ای نزدیک به تفصیل درباره این سریال در قالب گفت‌و‌گو و گزارش، صفحاتی در روزنامه ایران اختصاص خواهد یافت.»

روزنامه‌ی ایران در تصاویری که سه‌شنبه سوم آذر ۹۴، در صفحه فرهنگ و هنر، همراه با گزارش نشست خبری دست‌اندرکاران سریال شهرزاد منتشر کرد، حجاب بازیگران این سریال را دست‌کاری کرد. این اقدام در حالی از سوی رسانه‌ی دولت صورت گرفت که دیگر رسانه‌ها تصاویر را همان‌گونه که ثبت شده‌ بودند منتشر کردند.