انتشار کتاب «زندگی در جنگ» مجید سعیدی
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۶/۰۱

انتشار کتاب «زندگی در جنگ» مجید سعیدی

کتاب پروژه «زندگی در جنگ» مجید سعیدی که پیش از این به عنوان برگزیده چهارمین دوره FotoEvidence Book Award شناخته شده بود، منتشر شد.

هر ساله پروژه منتخب فتو اویدنس، در قالب یک کتاب چاپ خواهد شد تا تعهد و شجاعت عکاسی که سبب شده تا حقایق دردآور منعکس شوند، گرامی داشته شود. سعیدی در این پروژه به زندگی روزمره مردم افغانستان در میان جنگ بی‌پایان این کشور پرداخته است. مردم این سرزمین در حالی‌که کشورشان تحت اشغال غربی‌ها است به دنبال دل‌خوشی‌های ساده هستند.

این کتاب شامل ۸۵ عکس سیاه و سفید از مجید سعیدی به همراه مقدمه‌ای از اد کاشی‌ است.

اد کاشی در مفدمه فتو اویدنس نوشته است:« زندگی در جنگ، اثر عکاس ایرانی مجید سعیدی، احتمالا تنها کتابی درباره افغانستان است که در آن تصاویری از جنگ یافت نمی‌شود. برای ۱۰ سال دوربین او زندگی روزانه در بستر جنگ را نشان داده است. مجید به دلیل هم‌زبانی به‌جای این‌که با ارتش بیگانه همراه شود با مردم افغت همراه بود. عکس‌های او نشان‌دهنده‌ی انسانیت مردمی است که طی دهه‌ها جنگ به زندگی خود مشغولند. چشمان حساس او، دید هنری، مهرات ژورنالیستی و همراهی نزدیک پرتره‌هایی از کشوری پدید آورده که ما در غرب تنها از طریق مداخله نظامی می‌بینی، مرگ سربازانمان، شکست نظامی سیاست‌ها و نگاه پست به مردم کشور، فرهنگ و راه و رسم زندگی.»

این کتاب را با قیمت ۵۰ دلار در این آدرس می‌توان تهیه کرد.