انتشار کتاب «در ستایش امر واقعی: گزیدۀ متن‌هایی دربارۀ هنر و عکاسی (1383-1393)»
عکسخانه خبر ۱۳۹۷/۰۲/۱۵

انتشار کتاب «در ستایش امر واقعی: گزیدۀ متن‌هایی دربارۀ هنر و عکاسی (1383-1393)»

کتاب دو جلدی «در ستایش امر واقعی: گزیدۀ متن‌هایی دربارۀ هنر و عکاسی (1383-1393)» به قلم مهدی مقیم‌نژاد توسط نشر پرگار منتشر شد.

در یادداشت پشت جلد کتاب آمده است: «درستایش امر واقعی» شامل گزیدۀ متن‌هایی دربارۀ هنر و عکاسی است که از مهدی مقیم نژاد در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳،در قالب تألیف یا ترجمه، به چاپ رسیده است. این کتاب با رویکردی تحلیلی به موضوعاتی متنوع در هنرهای تجسمی، از طراحی و نقاشی گرفته تا هنرهای چندرسانه ای،پرفورمنس و لایت آرت، می پردازد هرچند که محوری ترین بحث هایش پیرامون عکاسی است.کتابْ از نظر قالب های نوشتاری به دو جلد تقسیم می شود. جلد اول، به مقالاتی نظری اختصاص دارد که عمدتاً قالب پژوهشی دارند و جلد دوم به شکل مصداقی دربارۀ هنرمندان و آثار هنری معین است و در این زمینه از قالب هایی چون مطالب مروری، مقدمه کتاب، گفت و گو و مطالب آزاد بهره گرفته شده است.اگر نخستین و واپسین مطلب این کتاب را درباره موضوع مشترک «طراحی» در نظر گیریم روند نوشتاری متون آشکار می شود.حرکتی از مقالات نظری مفصل به سمت گفتارهایی کوتاه و شخصی. به جز این، در ستایش «امر واقعی» به معنای مشخص تر «واقعیت عکاسانه» به نوعی شالوده، دغدغه و چالش فکری اصلی مؤلف به نظر می رسد که با خواندن کتاب این نکته بهتر درک خواهدشد»

چاپ اول کتاب دو جلدی «در ستایش امر واقعی: گزیدۀ متن‌هایی دربارۀ هنر و عکاسی (1383-1393)» در ۱۰۰۰ نسخه به قیمت ۹۵۰۰۰ تومان در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است. این کتاب در سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران،مصلای امام خمینی،  بخش ناشران عمومی(شبستان)راهرو۲۲، شماره ۳۰ و فروشگاه های کتاب عرضه شده است.