گزارش کار داوران جشنواره فیلم وعکس همراه تهران
خبرگزاری فارس گزارش ۱۳۹۲/۰۱/۱۴

گزارش کار داوران جشنواره فیلم وعکس همراه تهران

همزمان با پایان مهلت ارسال آثار به بخش ویژه نخستین جشنواره فیلم وعکس همراه تهران، هیات انتخاب این رویداد با سرپرستی پیروز کلانتری کار خود را آغاز کرد.

مرحله انتخاب آثار رسیده به بخش ویژه ˈدرباره همراهˈ از فروردین ماه 92 آغاز شد و 150 فیلم این بخش برای حضور در مرحله داوری دیده می شوند.

بخش ˈدرباره همراهˈ شامل آثاری است که با موضوع تلفن همراه ساخته شده و تا 29 اسفند سال 1391 به دبیرخانه رسیده اند.

در این بخش، فیلم هایی با موضوع ˈتلفن همراه و کارکرد های فرهنگی و اجتماعی آنˈ که با هر دوربین حرفه ای یا غیر حرفه ای ساخته شده اند حضور دارند. این فیلم ها در انواع قالب های داستانی، مستند، پویا نمایی، حداقل سه و حداکثر 30 دقیقه هستند.

هیات انتخاب جشنواره فیلم وعکس همراه تهران با سرپرستی پیروز کلانتری، عکاس و مستندساز پس از مشاهده 150 اثر رسیده به این بخش، بهترین آثار را برای حضور در مرحله داوری معرفی خواهند کرد. 

به تمامی آثاری که به مرحله داوری راه یابند گواهی حضور در جشنواره اهدا می شود.

داریوش مهرجویی، خسرو سینایی، رضا میرکریمی، مهرداد اسکویی و مهدی هاشمی هیات داوران بخش فیلم جشنواره فیلم وعکس همراه تهران را تشکیل می دهند.

مهلت ارسال آثار به بخش های اصلی جشنواره همراه تهران با موضوعات ˈسفر و گردشگریˈ، ˈدانشجوییˈ و ˈورزشیˈ و نیز مسابقه فیلم و عکس سامسونگ با موضوع ˈایده ها منتظر نمی مانندˈ تا 17 فروردین سال 92 ادامه دارد و شرکت کنندگان می توانند از طریق سایت www.tfpf.mobi عکس ها و فیلم های موبایلی خود را ارسال کنند.

** ارسال بیش از 9 هزار اثر به بخش ˈایده ها منتظر نمی مانندˈ

در حالیکه مهلت ارسال آثار به بخش ویژه جشنواره همراه تهران با عنوان ˈایده ها منتظر نمی مانندˈ تا 17 فروردین ماه ادامه دارد، 9 هزار و 235 عکس و فیلم به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره فیلم وعکس همراه تهران تا کنون در این بخش 235 فیلم و 9 هزار عکس حضور یافته اند.

تمامی علاقه مندان به ثبت رویدادهای متنوع با تلفن همراه مانند جاذبه های تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و زیست محیطی می توانند در قالب عکس و فیلم های 60 ثانیه ای در بخش ˈایده ها منتظر نمی مانندˈ شرکت کنند.

بر اساس فراخوان این بخش محدودیتی در تاریخ ثبت عکس و فیلم ها وجود ندارد و به تمامی آثار پذیرفته شده برای این بخش، گواهی حضور در جشنواره اهدا خواهد شد.

در بخش عکس از هر متقاضی 10 عکس که حجم هر یک تا چهار مگا بایت و در فرمت ˈجی پی ای جیˈ باشد، پذیرفته می شود. 

در بخش فیلم نیز هر شرکت کننده می تواند پنج فیلم 60 ثانیه ای که حجم هر یک تا پنج مگا بایت باشد را از طریق سایت www.tfpf.mobi به دبیرخانه ارسال کند. 

نخستین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از چهارم تا ششم اردیبهشت سال 92 در تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار می شود.