«عکس‌های جدیدتر»ِ محمدرضا میرزایی در گالری اُ
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۱۲/۱۲

«عکس‌های جدیدتر»ِ محمدرضا میرزایی در گالری اُ

نمایشگاهی از آثار محمدرضا میرزایی با عنوان «عکس‌های جدیدتر» روز جمعه ۱۵ اسفندماه در گالری اُ گشایش می‌یابد.

در بخشی از توضیحاتی که در مورد این نمایشگاه توسط گالری اُ منتشر شده، آمده است: «در عکس های محمدرضا میرزایی همیشه چالشی میان «انتزاع» و «واقع نمایی» و البته میان «چیزی» و «هیچ» وجود دارد که او آن را از ویژگی های ذاتی عکاسی می‌داند. در نمایشگاه «عکس های جدیدتر» که دو هفته پس از انتشار کتاب تازه او در آمریکا برگزار می‌شود، میرزایی یک بار دیگر با حذف کلمات از کنار تصاویرش، مخاطبین را به دیدن عکس‌هایی دعوت می‌کند که شاید اصولا به کلمات ترجمه ناپذیرند.

چیزهای پیش و پا افتاده و روزمره به جهت حضور همیشگی و آشنایی بیش از حد، نادیده گرفته می‌شوند و به موقع و گاهی هم بسیار سریع و بی آنکه حتی متوجه شویم، جایشان را به جایگزین ها می‌دهند. آنها مانند پس زمینه ای ساکت برای زندگی و بودن ما هستند، اما در عکس های میرزایی همین چیزها، تازه و مصنوعی جلوه می‌کنند، مانند بازتابی از چیزهای دیگر.»

در نمایشگاه «عکس‌های جدیدتر» ۲۰ عکس در ابعاد ۴۰×۵۵ سانتی‌متر و ۶۰×۸۰ سانتی‌متر به نمایش در خواهند آمد.

محمدرضا میرزایی متولد ۱۳۶۴ در تهران و فارغ التحصیل کار‌شناسی ارشد هنرهای زیبا از دانشگاه پنسیلوانیا است. آثار او در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی در تهران، لندن، دوبی، پاریس، مسکو، ‌استانبول، دوبی، ونیز، فیلادلفیا، واشنگتن، وین و لس آنجلس به نمایش در‌آمده‌اند. او در سال ۲۰۱۳ در آکادمی هنرهای زیبای راونا و در سال ۲۰۰۹ در مدرسه عکاسی اوسرواتوریو گوالینو در شهر تورین ایتالیا سخنرانی پرداخت و آثارش در دوسالانه فوتوگرافیکا بوگوتا و نمایشگاه سالانه عکس بیل/بین به نمایش درآمده‌اند. میرزایی برنده جوایز مختلفی از جمله لوگولند ۲۰۱۳ شده و دو کتاب از او با عناوین «چیزی که ندارم» توسط انتشارات ادیتزیونی دل برادیپو در ایتالیا و «اینک خورشید می‌دمد» توسط انتشارات دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا به چاپ رسیده است.

گشایش: جمعه، ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۳، ساعت ۱۶ تا ۲۱

نمایشگاه تا ۲۵ اسفندماه، دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ دایر است. گالری شنبه‌ها تعطیل است.

آدرس گالری اُ: خیابان ویلا (نجات‌اللهی)، کوچه خسرو، شماره‌ی ۴۶ - تلفن: ۸۸۹۲۲۰۲۸