انتشار کتاب «نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی»
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

انتشار کتاب «نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی»

کتاب «نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی» دیوید بیت با ترجمه شیرین حکمی توسط انتشارات «کتاب پرگار» در ۲۳۲ صفحه و قیمت بیست هزار تومان منتشر شد.

کتاب مفاهیم بنیادی عکاسی راهنمایی است متناسب با جایگاه عکاسی معاصر، با دامنه‌ای بسیار وسیع در زمینه‌ی ژانرهای گوناگون عکاسی. برجسته‌سازی تاریخ عکاسی و شرح پیکره‌ی نظری حول آن، خواننده را با ژانرهای عکاسی مستند، پرتره، منظره، طبیعت بی‌جان، هنری و جهانی یاری می‌رساند. این کتاب که با مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی و معاصر و موضوع‌های موردی ارائه شده، کتابی است مفید برای هرکسی که به عکاسی علاقه دارد. این کتاب یکی از هفت کتابی است که انتشارات بِرگ در آمریکا، تحت عنوان اصلی و مشترک «مفاهیم بنیادی» و عناوین فرعی عکاسی، فیلم، جهانی‌سازی، غذا، فرهنگ، بدن و رسانه‌ی نوین منتشر کرده است. هدف از انتشار چنین مجموعه‌کتابی، اِشراف بر رشته‌های محوری و ایده‌های رشته‌محور درباره‌ی علوم انسانی و اجتماعی است. هر کتاب مفاهیم کلیدی را جدا می‌کند تا جزئیات آنها را از زمینه‌ی نظری حول موضوع یا ایده‌ی خاصی به‌دقت بررسی کند. هر کتاب شامل اطلاعات موردی، نکات مهم فصل به‌صورت خلاصه، رهنمودهای همراه با شرح و تفسیر برای مطالعه‌ی بیشتر و پرسش‌هایی برای مقاله‌ها و بحث‌های کلاسی است و به‌طور خاص برای دانشجویان تنظیم شده است.

نویسنده‌ی این کتاب، دیوید بِیت عکاس و نویسنده‌ای در زمینه‌ی عکاسی است، که تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌ی فیلم و عکس در دانشگاه پلی‌تکنیک لندن و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌ی تاریخ اجتماعی هنر در دانشگاه لیدز انگلستان به پایان رسانده است. او درحال حاضر دانشیار و سرپرست دوره‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌ی عکاسی دانشگاه وست‌مینستر است. نوشته‌های نظری او شامل کتاب عکاسی و سورآلیسم و کتاب حاضر، مفاهیم بنیادی عکاسی است. آثار عکاسی او در آمریکای شمالی و اروپا به نمایش درآمده است. کتابی از مجموعه‌عکس‌های او با نام Zone که در استونی و اروپای شرقی گرفته شده، در سال 2001 به چاپ رسیده است.

برای خرید این کتاب به سایت عکاسی بوک مراجعه و با کسر20/ تخفیف سفارش دهید.

همچنین در تهران برای خرید حضوری می توانید به نشانی خیابان انقلاب نرسیده به چهارراه ولیعصر جنب خانه کتاب فروشگاه جهاد دانشگاهی مراجعه کنید.