ماه ششم عکاسی قزوین؛ عکاسی مستند با رویکرد هنری
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۰۲/۲۱

ماه ششم عکاسی قزوین؛ عکاسی مستند با رویکرد هنری

انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر قزوین) با همکاری «گروه هنری واحه» سه شنبه، بیست و دوم اریبهشت ماه ۱۳۹۴ ششمین ماه عکاسی قزوین را در نشستی با عنوان «عکاسی مستند با رویکرد هنری» برگزار می‌کند. این نشست با حضور بهنام صدیقی از ساعت 17.30 در سالن آمفی تئا‌تر مولانا برگزار می‌شود.

علاقمندان برای حضور در این نشست می‌توانند در زمان اعلام شده به نشانی قزوین، خیابان نادری شمالی، میدان میرعماد، مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سالن آمفی‌تئا‌تر مولانا مراجعه کنند. 

بهنام صدیقی متولد ۱۳۵۸ در ساری و دانش‌آموختهٔ مقطع کار‌شناسی «عکاسی» از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۸۷ است. عکاسی منظرهٔ شهری و پرتره‌های محیطی مستند دو گونه‌ای هستند که بیشتر کارهای او را شامل می‌شوند. وی برنده سومین جایزه MOP CAP بوده و همچنین سابقهٔ ۵ سال عکاسی مطبوعاتی و همچنین تدریس عکاسی را نیز در کارنامه کاری خود دارد. نشر «ماه‌ریز» در سال ۸۸ مجموعه عکسی از او با نام "اکباتان، غرب تهران"  را در قالب سری کتاب‌های «چشم» (شماره ۲۹) چاپ کرده است. آخرین نمایشگاه‌های انفرادی صدیقی با عناوین«تعطیلات» خرداد ۹۲ در گالری راه ابریشم تهران و «یادآوری» شهریور ۹۳ در گالری شوروم لندن برگزار شده است. 

 

گروه هنری واحه از ابتدای سال ۹۳ فعالیت خود را در زمینهٔ هنرهای تصویری و به ویژه عکاسی آغاز کرده که ماه عکاسی قزوین یکی از همین فعالیت‌هاست که با موضوع عکاسی معاصر ایران و جهان برگزار می‌شود. 

 

گفتنی‌ست تاکنون نشست‌هایی با عنوان «گفتارهایی پیرامون عکاسی معاصر»، «شهر در پروژه عکاسان معاصر ایران و جهان»، «عکاسی صحنه‌آرایی شده» ، «بررسی بازنمایی و واقعیت در آثار توماس دماند» و «میان کنش عکس و نقاشی» به همت گروه هنری «واحه» برگزار شده است. علاقه مندان به دریافت فایل های صوتی و تصویری این نشست ها می توانند با ایمیل گروه هنری واحه به آدرس  vaheh.art.group@hotmail.com تماس بگیرند.

عجب...!! واژه های جدیدی وارد عکاسی میکنیم و خودمون خبر نداریم ، مثل "عکاسی خلاق" که سال هاست به دنبال تعریف برای هویت بخشیدن بهش گالری ها و نشست های فراوانی برگزار شد.
یه سوال پیش میاد که آیا عکاسی مستند غیر هنری هم وجود داره؟ اگه روی صحبت ، معنای عکاسی مستند در نگاه جهان پس دلیلی نداره که با کلمات بازی بکنیم .در دنیا عکاسی مستند یک تعریف بیشتر نداره که در آن به هنر در عکاسی مستند هم اشاره شده.

مرتضی