نمایشگاه گروهی «سوگواری برای خواهر مرده» در گالری مهروا
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۶/۰۵

نمایشگاه گروهی «سوگواری برای خواهر مرده» در گالری مهروا

نمایشگاه حمید جانی‌پور و روزبه روزبهانی با عنوان «سوگواری برای خواهر مرده» از جمعه ۷ شهریور در گالری مهروا گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه شامل ۴۰ اثر عکاسی دیجیتال در ابعاد گوناگون به صورت سیاه و سفید و رنگی است که این دو عکاس در سفر به استانبول ثبت کرده‌اند.

 در بیانیهٔ این نمایشگاه به قلم روزبه روزبهانی آمده است: «می‌رویم سفر. چمدان‌مان را می‌بندیم. سعی می‌کنیم چیزی را از قلم نیندازیم. تلاشی مضاعف می‌کنیم تا خستگی‌های‌مان را فراموش کنیم، اما بی‌شرف‌ها- همین خستگی‌ها- خودشان را پنهانی جا می‌کنند و وقتی اصلاً توقع‌شان را نداریم ناگهان پیدای‌شان می‌شود. گاهی در همان چمدان کنار دوربین، گاهی در جیب شلوار جین و گاه در نگاه خوشحال مردمی دورتر از ما. عکاسی، ثبت لحظه‌هایی‌ست که با ادراک و فاهمه‌ی ما یکی می‌شوند و دستور می‌دهند تا شاتر را فشار دهیم. جهان‌بینی ما همان دنیایی است که دوست داریم ببینیم.    استانبول جایی دورتر از خیابان استقلال آغاز می‌شود. وقتی که بین خانه‌ها بند رخت آویزان است و رخت‌ها انگار پرندگانی در حال پروازند. جایی که زندگی بدون تکلف ادامه دارد و زندگی، دور از چشمان نامحرم توریست‌ها به تو لبخند می‌زند. لبخندی که می‌شود شفقت و دلسوزی شهری را برای شهر دیگر در آن دید. شهر دوم چاق شده، موهایش ریخته و دارد کم‌کم تمام می‌شود؛ شهری که هر سال هزاران آدم چمدانشان را در آن می‌بندند تا در شهر دیگر کمی زندگی کنند.» 

افتتاحیه: جمعه ۷ شهریورماه ۹۳ – ساعت ۱۷

نمایشگاه تا ۱۷ شهریورماه سال جاری هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ دایر است.

روزهای پنجشنبه گالری تعطیل است.

گالری مهروا، خیابان کریمخان زند، شهید عضدی (آبان جنوبی)، شمارهٔ ۳۸

(عکس کاور: روزبه روزبهانی)