فراخوان نمایشگاه «روزهای زندگی ۳»
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۹/۰۳

فراخوان نمایشگاه «روزهای زندگی ۳»

به گفته‌ی برگزارکنندگان این نمایشگاه هدف از برپایی این نمایشگاه که اسفند ماه سال جاری در گالری فرهنگسرای انقلاب برگزار می شود، پویائی جریان عکّاسی، ارتقای دانش بصری، گردآوری و نمایش آثار ارزشمند عکّاسی و حضور عکّاسان جوان و کمک به دیده شدن آثار آنان در کنار پیشکسوتان این هنر است.

شرایط شرکت درنمایشگاه:

۱- شرکت در این نمایشگاه برای تمام عکاسان آماتور و حرفه ای آزاد است.

۲- موضوع وسبک عکّاسی، مستند اجتماعی با رویکرد زندگی روزمره  ( daily life) است وشرکت کنندگان می‌توانند بهترین آثارخود را در این زمینه ارسال نمایند. لازم به ذکر است که  برگزار کننده و هیئت انتخاب، از پذیرش عکس هایی با مفهوم سیاه نمایی ( به عنوان مثال عکس هایی با مضمون اعتیاد،دست فروشی و ... ) معذور است.

۳- عکس‌ها ی راه یافته به نمایشگاه ،درسایز ۵۰*۷۰ چاپ و بر روی شاسی ارایه خواهند شد . برگزار کننده از پذیرش عکس هایی که در این سایز، کیفیت مناسبی نداشته باشند معذور است.

۴- هرهنرمند می‌تواند عکس ها را با فرمت jpg و با کیفیت dpi ۳۰۰ بر رویCD ذخیره نموده و با پست پیشتاز به آدرس فروشگاه تصویر برتر و یا فروشگاه پروکم ارسال یا به ‌صورت حضوری تحویل فروشگاه های فوق دهند .علاوه بر این،شرکت کنندگان میتوانند عکس ها را به ایمیل dayslife3@gmail.comارسال کنند.

لازم به ذکر است که محدودیتی در ارسال آثار نیست و شرکت کنندگان به هر تعدادی که تمایل داشته باشند می توانند عکس ارسال کنند.

۵- عکس های ارسالی می توانند سیاه و سپید یا رنگی باشند و ویرایش عکس ها تا حدی مجاز است که سندیت آن ها را خدشه دار نکند.

۶- ضروری است شرکت کنندگان به همراه عکس های ارسالی، اطلاعات خود را ازجمله: نام، نام خانوادگی، تاریخ تولّد، رزومه‌ی هنری، شماره‌ی تلفن همراه و ثابت، ایمیل وعکس پرسنلی؛ وهمچنین برای هراثراطلاعاتی مانند: عنوان اثر و مکان ثبت آن را در قالب یک فایل Word ذکر کنند.عکس های بدون اطلاعات فوق از روند انتخاب حذف خواهند شد.

۷- مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین کپی‌رایت عکس‌ها برعهده‌ی ارسال‌کنندگان بوده وهیچگونه مسئولیتی متوجّه‌ برگزار کننده نمایشگاه نیست.

۸- در روز اختتامیه ، با حضور عکّاسان و علاقمندان به هنر عکّاسی، عکس‌های منتخب توسّط کارشناسان خبره مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.  

۹- تعداد اثار منتخب با توجّه به فضای گالری  تعیین خواهد شد و عکس ها در گالری فرهنگسرای انقلاب به نمایش داده می‌شود. ۱۰- حضوردرنمایشگاه الزامی نبوده وکسانی‌که به علّت دوری مسافت قادر به حضور در نمایشگاه نمی‌باشند، تنها با ارسال آثارشان می‌توانند درنمایشگاه شرکت کنند. گواهی شرکت درنمایشگاه برای این‌‌دسته ازهنرمندان نیز ارسال خواهد شد.

۱۱- هرهنرمند بابت شرکت درنمایشگاه ملزم به پرداخت مبلغ ۳۵ هزار تومان به ازای هر عکس راه یافته به نمایشگاه  می باشد که این مبلغ بابت چاپ عکس و هزینه های جانبی نمایشگاه هزینه می گردد.

(نمایشگاه روزهای زندگی ۳ فاقد هرگونه اسپانسر مالی است و تمامی امور و هزینه های نمایشگاه با هزینه شخصی راه یافتگان به نمایشگاه نهایی تامین می‌شود.)

۱۲- در صورتی که صاحب عکس یا نماینده وی در اختامیه حاضر باشد عکس‌ها در پایان نمایشگاه تحویل ایشان داده می‌شود. در غیر اینصورت با توجه به مشکلات عدیده  و هزینه بالایی که برای ارسال عکس وجود دارد عکسها در پایان جشنواره معدوم می‌گردد.

۱۳- تصمیم‌گیری درباره‌ی مسائل پیش‌بینی نشده به عهده‌ی برگزارکننده‌ی نمایشگاه است.

۱۴- مهلت ارسال آثار ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ است.

دبیر فراخوان: سعید فداییان

هیات کارشناسی و ارزیابی آثار:  مژگان طریقی ، محمد نوروزی ،ابراهیم سیسان، علی میراسماعیلی، احسان رافتی

دبیر فراخوان جداست، دبیر نمایشگاه هم جدا؟! خخخ

عباس