نمایشگاه «سایه بی رنگ» در گالری تم
عکسخانه خبر ۱۳۹۵/۰۹/۱۶

نمایشگاه «سایه بی رنگ» در گالری تم

آثار هنرجویان دوره مقدماتی عکاسی موسسه سروش خراسان رضوی در گالری تم تهران به روی دیوار می‌رود.

عکاسان این نمایشگاه عبارتند از: علیرضا حسین پور، حمید دلدار، رویین رزمگیر، فاطمه رسولی راد، سید محمد رضوی، سعید شیبانی، سید حسین علوی مقدم، سحر قبادی محبی، فریدون کوروشی، امیر مبارکی.

مدرس این دوره کیارنگ علایی است و هنرجویان در این دوره، تجربه های تصویری خود را در قالب چهار موضوع «خودنگاره»، «سازگاری با محیط»، «همسایه» و «مجاز» ارائه کرده‌اند. عکس‌های نهایی که در نمایشگاه به روی دیوار می‌روند توسط اسماعیل عباسی، نعما محمدیان روشن و سحر سقا در جلسه ای آموزشی در حضور هنرجویان، گزینش شده است.

در متنی که کیارنگ علایی درباره‌ی این نمایشگاه نوشته آمده است:«این نمایشگاه حاصل یک دوره آموزش مقدماتی عکاسی در فضای آموزشگاهی و کوتاه مدت در مشهد است و طبیعتا میوه های این درخت نوپا، نخستین تجربه های جدی هنرجویان من در این دوره پایه است. دوره‌ای که در آن فارغ از آموزش تکنیک مقدماتی عکاسی، شناخت ابزار و مواجهه اولیه با رویکردهای عکاسی، تمام تلاش‌ام خط کشیدن بر روی عادات تصویری است که هنرجو در بدو امر از مدیاها و رسانه های دیگر تاثیر می گیرد و لحن شخصی اش را گم می‌کند. هدف غایی من دستیابی به تجربه هایی بود که در آن بتوانم «فردیت» هنرجویانم را پیدا کنم. این فردیت اگر حتی به میزان ناچیز و اندک در بعضی عکس ها نمود داشته باشد، برای من بارقه امیدی است که هنرجویانم را به استمرار و تلاش بیشتر تشویق کنم و به آن ها در کشف دنیای شخصی شان امیدوار باشم. به این دلیل در پروژه های کلاسی رویکردهای مختلفی از مستندگرایانه تا ذهنیت گرایانه مورد محک و ارزیابی قرار گرفت»

نمایشگاه «سایه بی رنگ» عصر جمعه 19 آذر 1395، ساعت 16 تا 20 در گالری تم تهران به نشانی: خیابان کریمخان زند، خیابان استاد نجات اللهی شمالی، کوچه زبرجد، شماره ده افتتاح می شود و تا 1 دی ماه در همین ساعات پذیرای علاقه مندان است. همچنین در مراسم گشایش نمایشگاه از کتاب این نمایشگاه که توسط انتشارات آهنگ قلم منتشر شده، رونمایی می‌گردد.