نمایشگاه یک روزه‌ی «ديوار ٤٧»
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۱۲/۱۲

نمایشگاه یک روزه‌ی «ديوار ٤٧»

جمعه ۱۴ اسفند، نمایشگاه یک روزه‌ی «ديوار ٤٧» برگزار مي شود.
اين رخداد در راستای حمايت از پروژه «ديوار ٤٧» در حمايت  از افراد و کودکان سندروم داون است كه عوايد فروش آثار هنرمندان تماماً به نفع اين پروژه خواهد بود.

هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه عبارتند از: عليرضا پورحنيفه،صالح تسبيحی، سيامك تقی‌زاده، حميد جانی‌پور، نيوشا خطيب، محمد خليلی، داريوش راد، روزبه روزبهاني، مجيد سعيدي، ابوافضل شاهي، گلبرگ شعباني، سيوا شهباز،حسن عليشيري، عطيه عطارزاده، عظيم فلاح، اميرمحمد قاسمي زاده، شادی قديريان، محمودرضا نوربخش، مهدی‌وثوق نيا.

محمودرضا نوربخش،  گردآورنده اين نمايشگاه  در بيانيه آن می‌نويسد:  

مسئوليت اجتماعي  تنها پرداختنِ محض به مسائل  انساني در قالب مضامین هنری، يا ارائه‌ی ديدگاه در شبكه‌هاي اجتماعي، آن هم فقط در حاشيه‌ي امن و بدون هزینه، نيست. گاهي در نزديكيِ ما انسان‌هايي هستند كه با چالش‌ها و نيازهايي جدي مواجه‌اند، چالش‌هایی كه براي بسياری از ما پيش پا افتاده به نظر می‌رسند. در چند سال اخير، پروژه‌ي جهاني «ديوار ٤٧» به همتِ پزشک مبدع این طرح، آزاده عباس‌زاده، با نمادی شهري به نام «ديوار ٤٧» - به نشانه‌ی تعداد كروموزوم‌هاي افراد داون- توانسته در شهرهاي مختلف ايران، تلنگری باشد براي توجه بیشتر به این افراد و بالا بردن اميد و توان زندگي در میان آن‌ها. اين پروژه  كه با هزينه‌ی شخصي شكل گرفته، امروز به یک بنياد تبدیل شده و اکنون به بهانه‌ي هنر و با همكاري بخشي از جامعه‌ي هنرهای تجسمي، نيازمند همياري همه‌ي كساني است كه توان آن را دارند تا شروعي براي حمايت جدي از این افراد و به‌ویژه كودكان داون را رقم بزنند.

نمايشگاه از ساعت ١٦ الي  ٢١  در گالري نگر واقع در: قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک  ۳۳ برگزار می‌گردد.