نمایشگاه گروهی «زل»
عکسخانه خبر ۱۳۹۵/۰۹/۰۷

نمایشگاه گروهی «زل»

نمایشگاه گروهی عکس «زل» جمعه ۱۲ آذر ماه ساعت 16.30 در گالری مستقل تهران گشایش می‌یابد.

آثار این نمایشگاه عکس که توسط بابک حقی گردآوری شده، بر عکاسی مستند اجتماعی متمرکز است.عکاسان حاضر در این نمایشگاه اغلب دانشجویان رشته های هنری و یا هنرجویانی هستند که مدتی در کنار سایر عکاسان حرفه ای آموزش دیده‌اند. در این نمایشگاه ۲۲ قطعه عکس سیاه و سفید در ابعاد بیست در سی سانتی متر به روی دیوار خواهد رفت.

در متنی به قلم بابک حقی درباره «زل» می‌خوانیم: «چشم و نگاه در اکثر اوقات بیانی بهتر از زبان محاوره و گفتار دارند چنانچه میتوان به وسیله آن احساسات انسانی را بدون کم و کاست بیان کرد و هر انسانی بدون آشنایی با زبان خاص یک قوم یا ملت قادر به درک نگاه است. ما در این نمایشگاه به دنبال ثبت نگاه هایی از اجتماع و محیط زندگیمان از دریچه دوربین عکاسان جوان بودیم. و چقدر مسرت بخش که توانستیم تعدادی از این جوانان را به این نمایشگاه دعوت کنیم و آثار آن ها را در محیطی رسمی و نه مجازی به معرض دید مخاطبین علاقه‌مند بگذاریم. مسلما این حرکت ادامه خواهد داشت و در آینده شاهد ارائه آثار دیگری از عکاسان نوپای ایرانی در سبک های دیگر خواهیم بود.»

عکاسان حاضر در این نمایشگاه عبارتند از: سمیرا معماری، مشکات طالبی، نازنین موسایی، اشکان آشوری، سعیده شریفی، نفیسه صالح‌آبادی، الهام احمدی، سعید گادیاری، آبتین باغبان، ساینا قادری، خاطره شمسی‌پور و مرتضی آخوندی.

این نمایشگاه از 12 تا 25 آذر ماه در گالری مستقل تهران به نشانی تهران، چهارراه ولیعصر، ضلع شرقی پارک دانشجو، خیابان رازی، پلاک 50 برپاست.