عکاسی با عینک گوگل، تنها با یک چشمک‌زدن
عکسخانه ۱۳۹۲/۱۰/۰۱

عکاسی با عینک گوگل، تنها با یک چشمک‌زدن

گوگل با به روز رسانی نرم‌افزار داخلی عینک گوگل، قابلیت جدیدی به آن افزوده که این امکان را می‌دهد تا با چشمک‌زدن دستور عکس‌گرفتن به عینک منتقل شود.

 • برگزیدگان جایزه بزرگ نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۳
  شهاب شهسواری ۱۳۹۲/۰۹/۳۰

  برگزیدگان جایزه بزرگ نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۳

  در طول ماه نوامبر مجله نشنال جئوگرافی تصمیم گرفت طی فراخوانی از عکاسان سراسر جهان دعوت کند تا عکس‌های‌شان را در سه گروه مردم، مکان‌ها و طبیعت به مسابقه بگذارند. این مجله بیش از ۷۰۰۰ عکس از ۱۵۰ کشور شامل عکس‌هایی از عکاسان حرفه‌ای و آماتور سراسر جهان دریافت کرد.

 • نمایشگاه عکس عادل عزیزی در فرهنگسرای آیینه اراک
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۹/۳۰

  نمایشگاه عکس عادل عزیزی در فرهنگسرای آیینه اراک

  سومین نمایشگاه افرادی عکس‌ های عادل عزیزی با عنوان «نَخل و عَلم» همراه با نمایش اسلاید شو آثار عصر جمعه ۲۹ آذرماه در نگار خانه آشتیانی فرهنگسرای آیینه اراک گشایش یافت. این نمایشگاه تا چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

 • مرگ عکاسی: آیا موبایل‌های دوربین‌دار، نابودکننده‌ی یکی از فرم‌های هنری هستند؟
  جویدت سول ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

  مرگ عکاسی: آیا موبایل‌های دوربین‌دار، نابودکننده‌ی یکی از فرم‌های هنری هستند؟

  از عکس‌های سِلفی شخصیت‌های ریاست‌جمهوری گرفته تا عکس‌های بی‌شمار اینستاگرام، دنیا این‌ روزها غرق در تصاویر شده است. در ادامه تعدادی از عکاسان نام‌دار به تاثیر این دموکراتیزه‌شدن در حرفه خود می‌پردازند.

 • تکمله‌ای بر بحث‌های اخیر درگرفته پیرامون مجموعه‌ای از حسین فاطمی
  زانیار بلوری ۱۳۹۲/۰۹/۲۷

  تکمله‌ای بر بحث‌های اخیر درگرفته پیرامون مجموعه‌ای از حسین فاطمی

  نیوشا توکلیان (البته بدون اشاره به اینکه این متن را در واکنش به عکس‌های حسین فاطمی گفته) در صفحه‌ی خود نوشته است: «اخيراً با افزايش تعداد عكس‌هاي درواقع "صحنه‌سازي شده‌اي" روبه رو هستيم كه به نام "عكس مستند/خبري" به خورد مخاطب داده مي‌شوند. هركجاي ديگري از دنيا كه باشيد، چنين عكاس‌هايي بايكوت خواهند شد اما در اينجا به خاطر مسائل پيچيده‌اي كه با آن‌ها مواجهيم، در چنين مواردي عمدتاً سكوت اختيار مي‌شود و به اين ترتيب افراد ناآگاه فرصت مي‌كنند رويه ي غلط خود را با خاطري جمع ادامه دهند. اما بعد از يك هفته كلنجار رفتن با خود به اين نتيجه رسيدم كه سكوت من خيانت به نسل بعدي عكاس‌هاي خبري/مستند است.»

 • ترکیب‌بندی در عکاسی خیابانی: تئوری رنگ
  اریک کیم ۱۳۹۲/۰۹/۲۶

  ترکیب‌بندی در عکاسی خیابانی: تئوری رنگ

  در این یادداشت درباره‌ی تئوری رنگ صحبت می‌کنیم تا با استفاده‌ی آگاهانه‌تر از رنگ‌ها، عکس‌های بهتری ثبت کنیم.

 • نمایشگاه عکس ابوالفضل جهان مهین در کاشان
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۹/۲۵

  نمایشگاه عکس ابوالفضل جهان مهین در کاشان

  نمایشگاهی ار آثار عکاسی ابوالفضل جهان مهین با موضوع ماهی های خانه های تاریخی از ظهر روز شنبه بیست و سوم آذرماه در نگارخانه دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان گشایش یافته است.

 • نمایشگاه «۱۰ تا ۱۰» محمد حسین نیکوپور در شیراز
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۹/۲۴

  نمایشگاه «۱۰ تا ۱۰» محمد حسین نیکوپور در شیراز

  نمایشگاه عکس ۱۰ تا ۱۰ محمدحسین نیکوپور، که در جریان عاشورا در بندر دیلم استان بوشهر گرفته شده در موسسه آموزش عالی ارم شیراز به نمایش در می‌آید.

 • عکس مستند همیشه دروغ می‌گوید
  سیامک حاجی محمد ۱۳۹۲/۰۹/۲۴

  عکس مستند همیشه دروغ می‌گوید

  مسئله مجموعه فاطمی نه گفتن واقعیت و نه فرار از آن است. این معیاری است که خواسته یا ناخواسته، هر بار که به سراغ مجموعه ای می‌رویم که نام مستند بر خورد دارد، گریبانگیرمان می‌شود.

 • همه آنچه باید درباره اینستاگرام دایرکت دانست
  مشبل ۱۳۹۲/۰۹/۲۳

  همه آنچه باید درباره اینستاگرام دایرکت دانست

  اینستاگرام دایرکت، گزینه جدید اپلیکیشن اینستاگرام است که به کاربران این شبکه اجتماعی امکان می‌دهد تا عکس‌های خود را برای افراد مشخص به صورت خصوصی ارسال کنند. این بخش تازه، در حال حاضر برای اندروید و آی‌او‌اس در دسترس است. در ادامه به چگونگی کارکرد این سرویس و موارد استفاده آن پرداخته می‌شود.