برگزاری اولین نمایشگاه گروهی «فصلی نو»
عکسخانه ۱۳۹۲/۰۷/۰۲

برگزاری اولین نمایشگاه گروهی «فصلی نو»

اولین نمایشگاه گروهی عکس «فصلی نو» از آثار عکاسان لارستان استان فارس در نگارخانه‌ی سبز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ دیدار پاپ از سرزمین مقدس: اپوکا
  ماری پنزر ۱۳۹۲/۰۷/۰۱

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ دیدار پاپ از سرزمین مقدس: اپوکا

  دیدار پاپ پل ششم در ژانویه ۱۹۶۴ از سرزمین مقدس، یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخی در کلیسای کاتولیک محسوب می‌شود. این دیدار شامل دیدار از اردن، فلسطین اشغالی و سوریه می‌شد.

 • فراخوان سومین بورسیه تیم هترینگتون
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۶/۳۱

  فراخوان سومین بورسیه تیم هترینگتون

  بنیاد ورلدپرس‌ فوتو و دیده‌بان حقوق بشر از فتوژورنالیست‌های سراسر دنیا دعوت‌کرده‌اند تا در سومین بورسیه سالیانه تیم هترینگتون شرکت کنند.

 • نمایش اسلایدشو، در دوسالانه عکس دهلی به یاد صادق تیرافکن
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۶/۳۰

  نمایش اسلایدشو، در دوسالانه عکس دهلی به یاد صادق تیرافکن

  دومین دوره جهانی دوسالانه عکس دهلی با حضور آثاری از ۲۳۴۹ عکاس از ۹۰ کشور دنیا و بیش از ۱۰۰ عکاس مهرماه امسال در پایتخت هند شهر دهلی برگزار می گردد.

 • فراخوان عکس سوگواره سرو
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۶/۳۰

  فراخوان عکس سوگواره سرو

  سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد برای ساماندهی ‌فضای شهری متناسب با ایام محرم اقدام کند. لذا از هنرمندان رشته‌های تجسمی، طراحان پوستر و عکاسان دعوت می‌شود آثار پیشنهادی خود را جهت طراحی و نصب در فضای شهری با لحاظ نمودن شرایط و ویژگی‌های ذیل، به این سازمان ارسال یا تحویل دهند.

 • فراروایت: مصاحبه با فرد ریچین در زمینه آینده عکاسی خبری
  لورنس بولت روش ۱۳۹۲/۰۶/۲۸

  فراروایت: مصاحبه با فرد ریچین در زمینه آینده عکاسی خبری

  فرد ریچین معتقد است تضمین آینده عکاسی خبری در استفاده از فرمت‌های پیچیده‌تر روایی قرار داد. این چیزی است که او پیش از انتشار مقاله جدیدش «خم کردن قاب» به من گفت.

 • فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۶/۲۸

  فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی

  موسسه سبزکاران از همه علاقه مندان به عکاسی دعوت می کند تا سرمایه اجتماعی را در منطقه هیرکانی (گیلان، مازندران و گلستان) به تصویر کشند تا چراغ راهی باشد به سوی گسترش همدلی، تعامل و همکاری برای دستیابی به جامعه‌ای بالنده؛ تا بتوانیم برای حفظ سرمایه‌های طبیعی و انسانی هیرکانی در راه توسعه پایدار آگاهانه گام برداریم.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ جیانفرانکو مورالدو: شکافته‌شدن سد
  ماری پنزر ۱۳۹۲/۰۶/۲۷

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ جیانفرانکو مورالدو: شکافته‌شدن سد

  مجله ل‌اوروپئو از سال ۱۹۴۵ برای اولین بار به صورت هفتگی و با هدف مخاطبانی از بین طبقه جدید فن‌سالاران و روشنفکران منتشر شد و به سرعت خود را به عنوان یک صدای منتقد در جامعه‌ای در حال تحول سریع مطرح و تثبیت کرد.

 • کَت‌واکِ آی‌فون ۵اس در فشن‌شو بربری
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۶/۲۷

  کَت‌واکِ آی‌فون ۵اس در فشن‌شو بربری

  پس از معرفی آی‌فون ۵‌ اس، اپل اعلام کرد که این گوشی هوشمند و یا بهتر است گفته شود دوربین آن، در فشن شوی لندن بربری محک خواهد خورد. حالا پس از برگزاری این رویداد عکس‌ها و فیلم‌های زیادی که با دوربین آی‌فون به ثبت رسیده، منتشر شده است تا علاقه‌مندان بیش از پیش مشتاق خرید این گوشی‌ها شوند.

 • نوشتاری تکوین‌یافته از یک عکس
  رضا نیازی ۱۳۹۲/۰۶/۲۶

  نوشتاری تکوین‌یافته از یک عکس

  این متن با این فرضیه نگارش یافته است که آدم هایی که در حوزۀ عکاسی فاین آرت فعالیت می کنند، تعریف روشن و دقیقی از مجموعه عکس و چگونگی تولید و خلق آن دارند؛ اگر چنین فهم و شناختی از مجموعه عکس وجود نداشته باشد، بایست قبل از پرداخت به این متن در جهت دستیابی به فهم مجموعه عکس تلاش نمود.