آموزش همگام‌سازی تنظیمات در «فوتوشاپ سی‌سی»
عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۲

آموزش همگام‌سازی تنظیمات در «فوتوشاپ سی‌سی»

در فوتوشاپ سی‌سی که به تازگی معرفی شده، شناسه‌ی ادوبی مسئولیت همگام‌سازی (سینک‌کردن) را میان نرم‌افزارهای نصب شده بر روی دستگاه‌های گوناگون(به عنوان مثال کامپیوتر محل کار و خانه) برعهده گرفته‌ است.

 • فراخوان نخستین نمایشگاه عکس طبیعت نمین
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۲

  فراخوان نخستین نمایشگاه عکس طبیعت نمین

  با توجه به استقبال اهالی فرهنگ‌پرور و طبیعت دوست شهرستان نمین از جشنواره گل‌های بابونه در سال‌های گذشته و درخواست آنان برای تداوم برگزاری اینگونه جشنواره‌ها و ابراز علاقه هنرمندان و جوانان برای برگزاری فستیوال هنری در سطح شهرستان، بر آن شدیم که با همکاری و مشارکت جمع کثیری از همشهریان در پایتخت و مرکز استان و شهرستان اولین نمایشگاه عکس طبیعت زیبای نمین را با شکوه برگزار کنیم. از این رو “نخستین نمایشگاه عکس نمین” با اهداف ذیل و با محوریت «طبیعت شهرستان نمین» برگزار می گردد:

 • فراخوان هشتمین دوره عکس خبری دوربین.نت
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۲

  فراخوان هشتمین دوره عکس خبری دوربین.نت

  آژانس عکس خبری دوربین‌نت هشتمین دوره جشنواره عکس خبری دوربین‌نت را برگزار می‌کند.

 • دوربین روباتیک نیکون، ثبت‌کننده‌ی مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۳
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۱

  دوربین روباتیک نیکون، ثبت‌کننده‌ی مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۳

  مسابقات ویمبلدون امسال که «اندی ماری» موفق شد انگلستان را پس از ۷۷ سال فاتح این رقابت بکند، یک شگفتی‌ساز دیگر هم داشت و آن کمپانی نیکون بود که توانست با دوربین‌های روباتیک خود تاریخ‌ساز این مسابقات و البته فناوری‌ عکاسی شود.

 • فراخوان عکاسی دومین جشنواره هنرهای تجسمی شهریار
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۱

  فراخوان عکاسی دومین جشنواره هنرهای تجسمی شهریار

  معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شهریار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای تجسمی شهرستان شهریار، دومین جشنواره هنرهای تجسمی شهریار را در سطح شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد برگزار می‌کند.

 • روایت نخستین ماموریت بین‌المللی عکاسی یونیسف
  اِلِن تالمی ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

  روایت نخستین ماموریت بین‌المللی عکاسی یونیسف

  در سال ۱۳۲۷، عکاسی به نام «دیوید ‘شیم‘ سیمور» شرح وضعیت کودکان در پنج کشور اروپایی را که از آنها طی جنگ دوم جهانی مخروبه‌ای بیش باقی نمانده بود، نشان داد. کتاب تازه منتشر شده‌، ماموریت حرفه‌ای او را که منجر به تعیین استانداردهای عکاسی در حمایت از کودکان شد، برجسته کرده است.

 • گفتگوی آژانس عکس پانوس با حسین فاطمی
  پانوس پیکچرز ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

  گفتگوی آژانس عکس پانوس با حسین فاطمی

  حسین فاطمی، عکاس مطرح ایرانی است که در حال حاضر با آژانس عکس پانوس همکاری دارد. این آزانس در وب‌سایت خود گفتگویی با وی ترتیب داده است که با هماهنگی فاطمی در عکسخانه منتشر می‌شود.

 • فراخوان دوره‌ي جامع آموزش عکاسی نوین شهری
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

  فراخوان دوره‌ي جامع آموزش عکاسی نوین شهری

  فقر آموزش، ضعف منابع جامع و عدم بررسی یک‌پارچهٔ «عکاسی شهری» در موقعیت‌های موجود (دوره‌های آزاد و دانشگاهی، کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های عموماً پراکنده) انگیزه‌ی برگزاری سلسله نشست‌هایی در این باب را فراهم کرده است؛ به همین منظور با گردآوری مباحث نظری و تحقیقی، دورهٔ آشنایی (تحلیلی/نظری) با عنوان «عکاسی نوین شهری» در استان یزد به مدت پنج روز، با هفت مدرس دانشگاه و پانزده عنوان نشست، برگزار خواهد شد.

 • یادواره: صادق تیرافکن، (۱۳۹۲-۱۳۴۴)
  جان سید ۱۳۹۲/۰۴/۱۹

  یادواره: صادق تیرافکن، (۱۳۹۲-۱۳۴۴)

  صادق تیرافکن، که ۱۹ اردیبهشت امسال (۹ مه ۲۰۱۳) در تورنتو بر اثر تومور مغزی درگذشت، فردگرایی متمایز و پیچیده بود. هر چند او به شدت تحت تاثیر میراث ایرانی‌اش بود و آثارش درباره ریشه‌ها و هویت بود، از هرگونه برچسبی فرار می‌کرد، جایی گفته‌بود: «هیچگاه دوست ندارم در مجموعه خاص یا با منطقه‌ای مشخص طبقه‌بندی بشوم.»

 • طول موج‌های خورشید در کلاژ رنگارنگ ناسا
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۴/۱۹

  طول موج‌های خورشید در کلاژ رنگارنگ ناسا

  خورشید سیاره‌ی ما، با توجه به طول موج‌های نوری، در عکس‌ها شکل‌های گوناگونی به خود می‌گیرد.