فراتر از دوران خشکسالی آمریکا با دوروتی لانگ
روث فرمسون ۱۳۹۳/۰۶/۰۷

فراتر از دوران خشکسالی آمریکا با دوروتی لانگ

برای این‌که دیانا تیلور فیلمی تاثیر‌گذار بسازد تنها نیاز داشت که نگاهی به خانواده خود داشته باشد، چرا که عکس مادربزرگش از فلورنس تامپسون با عنوان «مادر مهاجر» تاثیر عمیقی روی افکار عمومی آمریکا داشت، مادری که در دوران خشکسالی بزرگ آمریکا توسط دوروتی لانگ تا حد تقدس ارج نهاده شد.

 • نمایشگاه گروهی «سوگواری برای خواهر مرده» در گالری مهروا
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۰۵

  نمایشگاه گروهی «سوگواری برای خواهر مرده» در گالری مهروا

  نمایشگاه حمید جانی‌پور و روزبه روزبهانی با عنوان «سوگواری برای خواهر مرده» از جمعه ۷ شهریور در گالری مهروا گشایش می‌یابد.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ شورش دانشجویی پاریس: پاری مچ
  ماری پنزر ۱۳۹۳/۰۶/۰۴

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ شورش دانشجویی پاریس: پاری مچ

  در شمار‌ه‌ی ۱۸ مِی ۱۹۶۸ مجله پاری مچ، گزارش ویژ‌ه‌ای از خیزش در حال گسترده‌ای منتشر شد که به خیابان‌های اطراف سوربن و در روزهای میانی ششم و یازدهم می ۱۹۶۸زبانه کشیده بود.

 • عکس‌های گرفته‌نشده
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۰۳

  عکس‌های گرفته‌نشده

  کتاب «عکس‌های گرفته نشده» مجموعه‌ای از یادداشت‌های ۶۲ عکاس است. این یادداشت‌ها درباره‌ی لحظاتی از زندگی این عکاسان هستند که به دلایل گوناگون فرصت ثبت آن را نداشته‌اند.

 • نامه ۲۴۰ عکاس به مدیر کل میراث فرهنگی قزوین پیرامون حکم شلاق دو عکاس
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۰۲

  نامه ۲۴۰ عکاس به مدیر کل میراث فرهنگی قزوین پیرامون حکم شلاق دو عکاس

  ۲۴۰ عکاس در نامه‌ای به مدیر کل میراث فرهنگی قزوین، ضمن حمایت از دو عکاس قزوینی که به‌خاطر انتقاد از یک کتاب عکس به شلاق محکوم شده‌اند اعلام کرده‌اند: «ما هم منتقدیم؛ از ما هم شکایت کنید!»

 • بررسی «تخلف» روزنامه شرق در چاپ یک تصویر اشتقاقی
  مهران افشارنادری ۱۳۹۳/۰۶/۰۱

  بررسی «تخلف» روزنامه شرق در چاپ یک تصویر اشتقاقی

  چهارشنبه بیست و نهم مرداد، روزنامه شرق در صفحه اول خود تصویری از چهره‌ی سیمین بهبهانی با امضای شهاب جعفرنژاد طراح اثر منتشر کرد. فردای آن روز آرش عاشوری‌نیا، همراه با مطلبی اعتراضی عکس خود از سیمین بهبهانی که تصویر چاپ شده در شرق بر اساس آن تهیه شده بود را منتشر کرد که زمینه‌ساز گفتگوهای بسیاری درباره درست یا غلط‌بودن عمل صورت گرفته توسط طراح و روزنامه شرق شد. در گفتگو با اسماعیل عباسی(مدرس عکاسی، مترجم و عکاس)، جواد منتظری(عکاس و سازنده ویدئو) و داوود محمدی(سردبیر روزنامه شرق) تلاش شده تا به بررسی «تخلف» روزنامه شرق پرداخته شود.

 • انتشار کتاب «زندگی در جنگ» مجید سعیدی
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۰۱

  انتشار کتاب «زندگی در جنگ» مجید سعیدی

  کتاب پروژه «زندگی در جنگ» مجید سعیدی که پیش از این به عنوان برگزیده چهارمین دوره FotoEvidence Book Award شناخته شده بود، منتشر شد.

 • این تصویر اثر من است
  آرش عاشوری‌نیا ۱۳۹۳/۰۵/۳۰

  این تصویر اثر من است

  حالا چرا می‌گویم این تصویر اثر من است؟ چون عکس خانم سیمین بهبانی از این‌جا کپی شده و عکس تبدیل به طرح و یا نقاشی شده و به نام دیگری چاپ شده.

 • برگزاری اولین برنامه «همراه با عکاسان» در کرمان
  انجمن عکاسان ایران ۱۳۹۳/۰۵/۳۰

  برگزاری اولین برنامه «همراه با عکاسان» در کرمان

  اولین برنامه «همراه با عکاسان» که قرار است برای ارتباط بیشتر عکاسان کشورمان با یکدیگر در استان های مختلف برگزار شود، به مناسبت روز جهانی عکاسی از کرمان کلید می خورد.

 • انتشار کتاب «آسمان نزدیک است»; عکس‌های رامتین فیروزیان از تهران
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۵/۳۰

  انتشار کتاب «آسمان نزدیک است»; عکس‌های رامتین فیروزیان از تهران

  این کتاب مجموعه عکس‌های رامتین فیروزیان از شهر تهران و برج میلاد را در بر می‌گیرد که حاصل یک سال عکاسی و بیش از چهار ماه مراحل آماده سازی از جمله صفحه‌آرای، طراحی، ویراستاری، ترجمه، چاپ و انتشار است. عکس‌های کتاب در سه فصل با عناوین دور، نزدیک و نزدیکتر تقسیم بندی شده‌اند.