نمایشگاه امیر صادقی با عنوان «ایران یک بانو» در لهستان
عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۲۲

نمایشگاه امیر صادقی با عنوان «ایران یک بانو» در لهستان

دومین نمایشگاه انفرادی عکس امیر صادقی با عنوان «ایران، یک بانو» (Iran is a Woman) از روز شنبه ۲۹ شهریور ۹۳ مصادف با ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴ به میزبانی گالری New Horizons Cinema در شهر وروتسلاف در کشور لهستان افتتاح می‌شود.

 • مرثیه‌ای برای یک رویا؛ نگاهی به فراخوان سیزدهمین دوسالانه عکس ایران
  هادی آذری - حسام‌الدین رضایی ۱۳۹۳/۰۶/۲۱

  مرثیه‌ای برای یک رویا؛ نگاهی به فراخوان سیزدهمین دوسالانه عکس ایران

  خواندن فراخوان سیزدهمین دوسالانه عکس با افسوسی بزرگ همراه بود. این‌که چگونه یک رخداد جدی در حوزه‌ی عکاسی و شاید حتی جدی‌ترین رخداد عکاسی در سال‌های پیش از این، یکباره به رخدادی در حد یک جشنواره عکس معمولی تنزل کرده است.

 • نمایشگاه و نشست مهدی منعم در نگارخانه مارلیک رشت
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۲۰

  نمایشگاه و نشست مهدی منعم در نگارخانه مارلیک رشت

  نمایشگاه عکس‌های مهدی منعم با عنوان قربانیان جنگ ، سفیران صلح از روز شنبه ۲۲ لغایت ۲۷ شهریور ۹۳ در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار می‌شود.

 • راه‌اندازی صفحه‌ی ویژه مطالب صنفی در عکسخانه
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۲۰

  راه‌اندازی صفحه‌ی ویژه مطالب صنفی در عکسخانه

  در این صفحه اخبار، گزارش، مقالات و گفتگوهایی که در خصوص مسائل پیش آمده پیرامون مسائل صنفی عکاسی به آنها پرداخته شده در دسترس است.

 • فراخوان سيزدهمين دوسالانه عكس ايران
  انجمن عکاسان ایران ۱۳۹۳/۰۶/۱۸

  فراخوان سيزدهمين دوسالانه عكس ايران

  انجمن عکاسان ایران با همکاری مرکز هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و موزه هنرهای معاصر تهران، سیزدهمین دوسالانهٔ عکس ایران را از ۳ تا ۲۳ دی‌ماه ۹۳ در موزهٔ هنرهای معاصر تهران برگزار می‌کند. در ادامه فراخوان این دوسالانه آمده است.

 • زیگ‌زاگ: نمایشگاه آثار فرانچسکو وودمن در لندن
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۱۸

  زیگ‌زاگ: نمایشگاه آثار فرانچسکو وودمن در لندن

  با این‌که فرانچسکو وودمن در ۲۲ سالگی خودکشی کرده اما از وی جموعه آثار قابل توجهی به جا مانده است. زیگ‌زاگ نام نمایشگاهی است که از نهم سپتامبر تا چهارم اکتبر در گالری ویکتوریا میرو در لندن برگزار می‌شود.

 • تمدید زمان ارسال آثار برای فراخوان نهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت
  u;sohki ۱۳۹۳/۰۶/۱۶

  تمدید زمان ارسال آثار برای فراخوان نهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت

  فراخوان نهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت تا 1 مهر ماه تمدید شد.

 • اَشکال و کارکردهای کتاب عکس (بخش ۱)
  یورگ ام گُلبِرگ ۱۳۹۳/۰۶/۱۵

  اَشکال و کارکردهای کتاب عکس (بخش ۱)

  شکل و سیمای فیزیکی یک کتاب عکس، اهمیت زیادی دارد. کتاب عکس، شیئی‌ست که برای تماشا شدن، دست گرفتن، و در جایی نگهداری‌ شدن، طراحی شده است. این یک بیانیه آشکار است. اما در عین اینکه فرایند تولید ممکن است در بر گیرنده شیوه های مفصلی برای تهیه خود کتاب باشد، اغلب این جنبه فراموش می‌شود که کتاب چطور باید در دست قرار گیرد یا چطور در کتابخانه قرار داده شود که بهترین جا را اشغال کند.

 • حکم شلاق عکاس‌ها همچنان در دادگاه
  ایسنا ۱۳۹۳/۰۶/۱۴

  حکم شلاق عکاس‌ها همچنان در دادگاه

  «برخلاف ادعای معاون حقوقی سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری‌، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین شکایت‌اش را از دو عکاسی که مجموعا به تحمل 75 ضربه شلاق محکوم شده بودند، پس نگرفته است.» این اظهارات «خلیل امامی» یکی از آن دو عکاسی است که در تماس با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مطرح کرد.

 • بیانیه ۳۰۰ تن از اهالی فرهنگ و هنر کشور در حمایت از عکاسان قزوینی محکوم به شلاق‎
  عکسخانه ۱۳۹۳/۰۶/۱۴

  بیانیه ۳۰۰ تن از اهالی فرهنگ و هنر کشور در حمایت از عکاسان قزوینی محکوم به شلاق‎

  در راستای حمایت از خلیل امامی و عباس علیپور دو عکاس قزوینی محکوم به شلاق - حکمی که در پی شکایت محمدعلی حضرتی‌ها، مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و مشاور فرهنگی استانداراستان قزوین صادر شده،- ۳۰۰ تن از اهالی فرهنگ و هنر کشور در حمایت از این عکاسان بیانیه‌ای را صادر کردند که در ادامه آمده است.