برگزاری «کلوپ ۲۹»
عکسخانه خبر ۱۳۹۷/۰۲/۲۷

برگزاری «کلوپ ۲۹»

«کلوپ ۲۹» پلتفرمی موقت است که به بازنگری فضاهای نمایشگاهی میپردازد. بخش اول این پروژهی پژوهش محور با همکاری هنرمندان ایرانی و کانادایی اجرا می شود و شرایط متفاوتی را به منظور تجربه بینندگان و مشارکت کنندگان در فضای نمایشگاهی فراهم می کند. پروژه، شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو و گفتمانی است.

«کلوپ ۲۹» روایت ها و آرشیو جمع آوری شده درباره «باشگاه رشت ۲۹» را بازخوانی می کند. این فضای هنری را که  کامران دیبا (معمار)، پرویز تناولی (مجسمه ساز) و رکسانا صبا (موسیقیدان) در سال های ۱۳۴۹- ۱۳۴۶در تهران برپا کردند، را می توان اولین فضای غیرانتفاعی هنری در ایران نامید. ایده اولیه این فضا فراهم کردن پاتوقی برای دورهم جمع شدن، خوردن و آشامیدن، مطالعه و تبادل دیدگاههای فرهنگی و هنری هنرمندان رشته های مختلف بوده است. این فضای منحصر به فرد دارای نمایشگاه دائمی و برنامههایی چون شب شعر، بازی، نوازندگی، اجرای تئاتر و استودیو هنرمندان بوده است. اولین حراج آثار هنر ایران در این باشگاه برگزار شده است.

 

پروژه «کلوپ ۲۹» شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو چون: «تقریب، رشت ۲۹»، «تاریخ باشگاه رشت ۲۹»، «سخنرانی پشت پرده»، «بچه ادیسه»،«دروازه»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان»، «انگشت و غذا و گلها»، «کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «مصاحبه خوانی»، «ویدئو های بی صدا»،«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران»، «شعرخوانی»، «خواندن مجله های دهه ۴۰ شمسی» و «کارگاه آموزشی» می باشد. (چیدمان و مفهوم برنامه توسط کلی لایکن انجام شده است)

 

«کلوپ 29» در تهران با حمایت اصلی «گالری ای.جی» و حمایت ها و همکاری های «موسسه غیرانتفاعی کاف»، «to elaborate; discenter for curatorial projects» (کانادا)، «BC Arts Council» (کانادا) و «Canada council for the Arts» (کانادا) تحقق یافته است.

 

 

 

برنامه ها: (زمان اجرای برنامه ها از ساعت ۶:00 تا ۷:30 بعد از ظهر می باشد)

 

برنامه شماره ۱ (۳ خرداد و ۱۰ خرداد ۱۳۹۷)

«بچه ادیسه»، «تاریخ رشت 29»، «تقریب، رشت ۲۹»، «مصاحبه خوانی» و «انگشت و غذا و گلها»

 

برنامه شماره ۲ (۴ خرداد و ۱۷ خرداد ۱۳۹۷)

«بچه ادیسه»، «سخنرانی پشت پرده»، «خواندن مجله های دهه 40 شمسی»، «کارگاه آموزشی» و «انگشت و غذا و گلها»

 

برنامه شماره ۳ (۱۱ خرداد و ۲۴ خرداد ۱۳۹۷)

«کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «شعرخوانی»، «ویدئو های بی صدا»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان» و «انگشت و غذا و گلها»

 

برنامه شماره ۴

«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران» شامل ویدئو، مستندات و سخنرانی هایی از «فریار جواهریان» (چهارشنبه ۹ خرداد)، «ایرج کلانتری» (چهارشنبه ۲۳ خرداد) و «محمدرضا حائری» (چهارشنبه ۳۰ خرداد) می باشد.

·        

 

·       با توجه به محدودیت تعداد افراد در برنامه ها، لطفا برای ثبت نام در هر برنامه با شماره تلفن ۲۶۸۵۱۷۴۸ گالری ای.جی تماس حاصل نمایید.

 

 

گفتگو با هنرمندان و کیوریتور: شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ساعت ۶:00 بعد از ظهر، ساختمان جدید گالری ای.جی

برای اطلاعات بیشتر:

www.aggalerie.com

www.ka-af.org

www.club29.ca