نمایشگاه گروهی «رویارویی ۱»
عکسخانه خبر ۱۳۹۷/۰۲/۱۱

نمایشگاه گروهی «رویارویی ۱»

نمایشگاه گروهی عکس "رویارویی 1" ، در آمدی بر امکانات تالیف در عکاسی معاصر از چهاردهم اردیبهشت به مدت دو هفته، همزمان در سه گالری نات، هپتا و تِم برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه که نمایشگاه‌‌گزار هنری آن رهام شیراز است پرستو ابن علی، مهسا بهدادی مهر ، هدیه جمشیدیان ، حمید حکاکی، امیر علیمی، پریسا گلشنی و کاترین ملکی نظری حضور دارند.

در بیانیه این نمایشگاه به قلم رهام شیراز آمده است :

مجموعه پیش رو،  با هدف قرار دادن شهر تهران به عنوان محلیت، هفت هنرمند را که اقدام به بازنمایی این شهر کرده اند در خود گنجانده است. نقطه اشتراک تمام مجموعه حاضر، تعاملی است که مابین عمل عکاسانه ی هنرمندان و کیوریتور، برای بازنگری و گسترش سطح معمول امکانات تصویری شهر تهران و مفاهیم رایج در آن شکل گرفته است. در این وفاق تازه گویی امکانی فرآهم شده تا لایه محتمل تازه ای بواسطه ی تعامل زیباشناسانه عکاس و کیوریتور به روی نقش روزمره ی تهران کشیده شود. لایه ای که با نفوذ به جنبه های مختلف شهری، از مناظر داخل شهر گرفته تا حاشیه آن، از فضاهای داخلی تا خارجی، اقدام به بازتعریف و گسترش تعاملات محتمل شهری می کند.

در ادامه ی این منطق همچنین تلاش شده است جایگاه بیننده اثر به ماهیتی تعاملی تر از صرفا دیدن یک نمایشگاه عکس ارتقا پیدا کند. با تمهیدات مختلف فرآخور محتوای هر مجموعه، بیننده آثار یا با همراه شدن با گزاره ی نمایشگاه، بعنوان رسانه ای افزوده به عکاسی یا در تمهیدات تعاملی که برای دیدن نمایشگاه، در چینش یا در ارائه آثار تعبیه شده است، از خوانش سطح عکس فراتر می رود. در همین راستا، نحوه ی بدیع استفاده همزمان از سه گالری در مرکز شهر، مثلثی را شکل داده که بیننده با اقدام به سفری کوتاه مابین این سه جایگاه، سفری در مرکز تهران که با پیاده روی هم میسر است، با تمامیت تلاش هنرمندان در رویداد  نمایشگاهی «رویارویی»  همراه می‌شود. افتتاحیه: چهارده اردیبهشت 97 از ساعت 16-21

اختتامیه 27 اردیبهشت97

ساعات بازدید:16-20 بجز شنبه ها

آدرس:

گالری نات، خیابان قائم مقام فرهانی ،کوچه شبنم، شماره3.

گالری هپتا،کریمخان زند، ایرانشهر، بن بست نیکو شهر، شماره 3.

گالری تم، کریمخان زند ، ویلای شمالی ،کوچه زبرجد ، شماره 10.