نمایشگاه عکس‌های تاریخی «سوگ‌واران» در موزه عکسخانه شهر و نگارخانه لاله
عکسخانه خبر ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

نمایشگاه عکس‌های تاریخی «سوگ‌واران» در موزه عکسخانه شهر و نگارخانه لاله

نگارخانه لاله و موزه عکسخانه شهر در اقدامی مشترک و هم‌زمان نمایشگاهی از عکس‌های تاریخی مرتبط با ایام محرم را با عنوان «سوگ‌واران» برگزار می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های برجسته عکس‌های تاریخی، ثبت وقایع و سندی برای شناخت و بررسی دوران گذشته است. از آغازِ ورود عکاسی به ایران در دوره قاجار به تدریج برخی از عکاسان توانستند رفتارها و آئین‌های جمعی مردم را ثبت کنند. یکی از این آئین‌ها، سوگواری برای امام حسین(ع) است. تصاویر زیادی از آیین‌های سوگواری در عصر قاجار و پس از آن به جای مانده است. در این مجموعه  برگزیده‌ای از چندین دوره تاریخی و تصاویری از هیات‌های عزاداری، تکیه‌ها، دسته‌های سینه‌زنی و آئین تعزیه انتخاب شده است.

در توضیح این نمایشگاه آمده است:

«نمایشگاه عکس «سوگ‌واران» در دوبخش، شامل 3۲ تصویر با چیدمانی تازه در نگارخانه لاله و بخش دیگر شامل 2۳ تصویر درموزه عکسخانه شهر برگزار می‌شود. این مجموعه‌ها و اسناد تصویری روایت‌گر دوران گذشته و ارادت مردمان ایران زمین به امام سوم شیعیان است که این موضوع همیشه در طول تاریخ ساری و جاری بوده است. با این تصاویر در تاریخ سفر می‌کنیم و با تجربیات زیسته‌ پیشینیان آشنا می‌شویم. امید است که این رویداد زمینه‌ای برای توجه به مسائل تاریخی، مردم‌نگاری و جامعه‌شناسی فراهم آورد.»

آیین گشایش نمایشگاه روز دوشنبه 3 مهر ماه1396 ساعت 16 تا 19، هم‌زمان در موزه عکسخانه شهر و نگارخانه لاله برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ 4 مهرماه تا 9 آبان ماه(به غیر از ایام تعطیل) برای بازدید از نمایشگاه به این دو مرکز مراجعه کنند.

موزه عکسخانه شهر: بازدید: 4 مهر تا  9 آبان 1396 /  ساعت 9تا 13-14تا  17 / پنج شنبه 9 تا 13. 

نشانی: ميدان هفت تیر، خیابان بهارشیراز، میدان بهارشیراز، ضلع جنوب غربی

نگارخانه لاله: بازدید :4 مهر تا  9 آبان 1396 /  ساعت 9 تا 13-14تا19.

نشانی: خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمال پارک لاله،جنب هتل لاله

سلام دوستان ... اگر سوالی دارید در مورد فتوشاپ ، کورل و هر نرم افزار گرافیکی داشتین این شرکت خوب راهنماییتون میکنه من زنگ زدم مشکلم رو سریع برطرف کردند .
پیشنهاد میکنم شما هم امتحان کنید .
شرکت دیزاینو
02188321534
http://www.designoo.ir

آیدا