اعلام نامزدهای جایزه عکس سونی ۲۰۱۷
عکسخانه خبر ۱۳۹۵/۱۲/۱۲

اعلام نامزدهای جایزه عکس سونی ۲۰۱۷

نامزدهای دور نهایی و تقدیر‌شدگان جایزه عکاسی سونی ۲۰۱۷ معرفی شدند.

بنابرگفته‌ی برگزار‌کنندگان سونی این رقابت بزرگترین رقابت عکاسی جهان بوده و در دوره‌ی جاری خود در سال 2017 هنرمندان 183 کشور جهان با 227576 تعداد عکس در این رقابت سالانه شرکت داشته‌اند. در نهایت پس از داوری آثار، هنرمندان 49 کشور لیست نهایی نامزدها و تقدیر شدگان این رقابت را تشکیل می‌دهد. جایزه عکس سونی به عکاس برتر 30 هزار دلار بوده و همچنین آخرین محصولات و امکانات عکاسی دیجیتال نیز از دیگر جوایز مطرح شده می‌باشد. SWPA در دو بخش (مجموعه عکس) و (تک عکس) در حالی به پایان می‌رسد که اسامی 8 نفر از عکاسان ایرانی در لیست نهایی این رقابت قرار گرفته است؛ از این تعداد یکی از عکاسان ایرانی آثارش به صورت مجموعه بوده و مابقی هنرمندان در بخش آزاد تک عکس شرکت کرده‌اند. همچنین آثار میلاد صفابخش و پویا رئیسی در دوره‌های قبلی این رقابت برگزیده بوده‌ و مجدداً در فهرست سال جاری نیز قرار گرفته‌اند.

آثار عکاسان اعلامی از تاریخ 21 April – 7 May  ( اول اردیبهشت 1396) در سامرست هاوس لندن به نمایش در خواهد آمد.

از جمله عکاسان برگزیده در این بخش می‌توان دانیال خدایی (نامزدنهایی، مجموعه‌عکس، مسائل معاصر)، سعید مریدی (نامزدنهایی، پرتره)، پویا رئیسی (تقدیر، اشیاء بی‌جان)، میلاد صفابخش (تقدیر، پیشرفت‌یافته)، مینا نوعی (تقدیر، خیابانی)، مجتبی نوبخت (تقدیر، پرتره)، مهران چراغچی بازار (تقدیر، فرهنگ) و احمد صالحی (تقدیر، فرهنگ) را نام برد.

گفتنی‌ست در نمایشگاه جایزه سونی آثار مارتین پار عکاس مگنوم هم به نمایش درخواهد آمد.

مینا نوعی، تقدیر، عکاسی خیابانی
مینا نوعی، تقدیر، عکاسی خیابانی
 
میلاد صفابخش، تقدیر، بهبودیافته
میلاد صفابخش، تقدیر، بهبودیافته
 
احمد صالحی، تقدیر، فرهنگ
احمد صالحی، تقدیر، فرهنگ
 
سعید مریدی، نامزدنهایی، پرتره
سعید مریدی، نامزد نهایی، پرتره
 
دانیال خدایی، نامزدنهایی، مسائل معاصر
دانیال خدایی، نامزدنهایی، مسائل معاصر
 
مهران چراغچی بازار، تقدیر، فرهنگ
مهران چراغچی بازار، تقدیر، فرهنگ

 

 

عکس کاور:‌ پویا رئیسی، تقدیر، اشیاء بی‌جان

باید خیلی راحت بگویم که در بخش فرهنگ عکس های بهتری را سراغ دارم که برگزیده نشده اند. تصاویر بخش فرهنگ نقد جدی بهشان وارده، حتی از نظر مفهومی هر دو شباهت هایی دارند.

ناشناس