زیه‌زیکس ( ZZYZX) گرگوری هالپرن: رویاپردازی در کالیفرنیای قرن ۲۱
شان او هاگان معرفی کتاب ۱۳۹۵/۰۸/۰۲

زیه‌زیکس ( ZZYZX) گرگوری هالپرن: رویاپردازی در کالیفرنیای قرن ۲۱

هالپرن در کتاب بسیار جالب جدیدش با عنوان «ZZYZX» که نامش از روی روستایی در حاشیه صحرای موهاوی در منطقه سنت‌برناندینو کانتی انتخاب شده‌است، کالیفرنیایی خیالی ساخته‌است، محلی که هم واقعی است و هم استعاری، محلی که آشنا به نظر می‌رسد و در عین حال بیگانه است. در عکس‌های این مجموعه همه‌گونه طنین‌هایی از فیلم‌ها سیاه و سورئال دیوید لینچ تا اضطراب‌های محلی که در مقالات قدیمی‌تر یوآن دیدیون دیده‌می‌شد، پیدا می‌کنید.

 • دوربین اورینتالیس: گفتگوی میان شرق و غرب
  شهاب شهسواری معرفی کتاب ۱۳۹۵/۰۷/۲۷

  دوربین اورینتالیس: گفتگوی میان شرق و غرب

  بررسی جدیدترین کتاب دکتر علی بهداد، استاد دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس با عنوان «دوربین اورینتالیس: بازتاب‌هایی بر عکاسی از خاورمیانه»

 • عکس‌های گرفته‌نشده
  عکسخانه معرفی کتاب ۱۳۹۳/۰۶/۰۳

  عکس‌های گرفته‌نشده

  کتاب «عکس‌های گرفته نشده» مجموعه‌ای از یادداشت‌های ۶۲ عکاس است. این یادداشت‌ها درباره‌ی لحظاتی از زندگی این عکاسان هستند که به دلایل گوناگون فرصت ثبت آن را نداشته‌اند.

 • عکس‌هایی از ادیتور رابرت کاپا؛ حفاری تصاویر  نورماندی، تابستان ۱۹۴۴
  کرسیتوفر دیکی معرفی کتاب ۱۳۹۳/۰۴/۱۱

  عکس‌هایی از ادیتور رابرت کاپا؛ حفاری تصاویر  نورماندی، تابستان ۱۹۴۴

  جان جی. موریس (John G. Morris)، که اکنون ۹۷ ساله است، کتابی از عکس‌های جنگ جهانی دوم منتشر کرده که با آن‌چه تا به حال دیده‌ایم تفاوت دارد.

 • استفن شور و پیوند درونی عکاسی
  فایدن معرفی کتاب ۱۳۹۳/۰۴/۱۰

  استفن شور و پیوند درونی عکاسی

  استفن شور در کتاب تازه‌اش «از الجلیل تا نگب» سفری به سراسر اسرائیل تا کرانه باختری داشته و تصویری بی‌طرف از این مناطق را در کتابش ارائه می‌دهد.

 • عکاسی معاصر چیست؟ کتاب جدید انتشارات فایدون(Phaidon)عکاسی امروز؛ لایه‌ی پنهان عکاسی را آشکار می‌کند
  جما پدلی معرفی کتاب ۱۳۹۳/۰۴/۰۲

  عکاسی معاصر چیست؟ کتاب جدید انتشارات فایدون(Phaidon)عکاسی امروز؛ لایه‌ی پنهان عکاسی را آشکار می‌کند

  برای تجزیه و تحلیل و درک عمق و وسعت عکاسی در بیش از یک دوره کتاب‌های تاریخ فراوانی وجود دارد. شاید معروف‌ترین آنها، کتاب «تاریخ عکاسی از ۱۸۳۸ تا کنون» اثر مورخ هنر و رئیس موزه هنر مدرن عکاسی، بومانت نیوهال(Beaumont Newhall)، باشد که در ۱۹۳۷ منتشر شد؛ و چندین مرتبه مورد بازبینی و تجدید چاپ قرار گرفت.

 • المپیک رویایی ولادیمیر پوتین را فراموش کن و نگاهی به سوچی واقعی بیانداز
  جرمی لیبارگر معرفی کتاب ۱۳۹۲/۱۱/۱۲

  المپیک رویایی ولادیمیر پوتین را فراموش کن و نگاهی به سوچی واقعی بیانداز

  تا حالا ممکن است که شنیده باشید، المپیک زمستانی سال جاری در سوچی روسیه یک نمایش وحشتناک است. گزارش‌ها در مورد هزینه‌های ۵۱ میلیارد دلاری برگزاری المپیک زمستانی سوچی، سرکوب دگرباشان جنسی در روسیه، خبرهای اخراج اجباری ساکنان، بازداشت غیرقانونی کارگران مهاجر، رواج اختلاس و فساد مالی در پروژه‌های مربوط به المپیک و ایجاد مشکلات محیط زیستی همه نشان‌ دهنده وضعیت سوچی قبل از برگزاری المپیک هستند. گزارش‌هایی که از لحاظ روابط عمومی انگار در مورد بیماری تب‌خال هستند. آنچه ممکن است شما در مورد سوچی ندانید، این است که این منطقه در آستانه دروازه‌های درگیری‌های نژادی و سرزمینی بلندمدت و قدیمی قرار گرفته‌است.

 • برترین کتاب‌های عکس سال به انتخاب مارتین پار
  مارتین پار معرفی کتاب ۱۳۹۲/۰۹/۰۵

  برترین کتاب‌های عکس سال به انتخاب مارتین پار

  مارتین پار عکاس آزانس مگنوم و محقق در حوزه کتاب‌های عکس، ۱۰ کتاب را به عنوان برترین کتا‌ب‌های عکس سال ۲۰۱۳ انتخاب کرده است.