اعلام برگزیدگان دومین مسابقه عکس دست دوم
عکسخانه خبر ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اعلام برگزیدگان دومین مسابقه عکس دست دوم

مراسم اهدای جوایز دومین مسابقه مستقل عکس دست دوم همزمان با افتتاحیه نمایشگاه این مسابقه، عصر روز جمعه هفت اسفندماه در گالری راه ابریشم-پارک لاله برگزار و برگزیدگان این دوره مشخص شدند.

عماد الدین انوشیروانی دبیر مسابقه این مراسم را با خواندن بخش‌هایی از کتاب «لذتی که حرفش بود» نوشته پیمان هوشمندزاده آغاز کرد. وی در ادامه از همکاری دو گالری تخصصی عکس ایران (راه ابریشم و Ag) در برگزاری این مسابقه قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با ادامه این همکاری، اتفاقات بهتری برای این مسابقه مستقل رخ خواهد داد. و در ادامه توضیحاتی پیرامون نحوه برگزاری مسابقه و انتخاب آثار توسط دبیر مسابقه ارائه شد.

سپس با حضور اسعد نقشبندی، نماینده هیات داوران؛ برگزیدگان دومین مسابقه مستقل عکس دست دوم معرفی شدند.

نسترن فرجاد پزشک، امین کفاش زاده، نوید ریحانی با تک عکس های خود و شفق کلهر و مجید فراهانی با مجموعه‌های خود موفق شدند تا عنوان برگزیده دومین دوره این مسابقه را کسب کنند و از طرف هیات داوران جوایزی را دریافت کردند.

همچنین کتاب مسابقه توسط عمادالدین انوشیروانی رونمایی و به تمامی شرکت کنندگان حاضر در برنامه اهدا شد. این کتاب در 100 صفحه گلاسه، چاپ چهار رنگ، جلد سخت، به چاپ رسیده و طراحی گرافیک آن به عهده تیم دست دوم بوده است.

دبیر این مسابقه در ادامه صحبت های خود پیرامون کتاب افزود: «تمامی مراحل مسابقه دست دوم تنها با مشارکت مخاطبانش به سرانجام می رسد و این کتاب نیز به مشارکت همه مخاطبان خود نیاز دارد. صحافی این کتاب بر عهده همه مخاطبان است و هر کسی باید با امکاناتی که درون جعبه کتاب قرار دارد کتاب خودش را صحافی کند».

در انتهای برنامه نیز دبیر مسابقه خبر از برگزاری گرنت ۵۰۰۰ دلاری دست دوم در تابستان سال آینده داد و خاطر نشان کرد که این گرنت در کنار فراخوان سومین دوره این مسابقه منتشر خواهد شد.

گفتنی است هیات داوران دومین مسابقه مستقل عکس دست دوم شامل مهرداد افسری، نیوشا توکلیان، بابک کاظمی، اسعد نقشبندی و محمودرضا نوربخش؛ از بین حدود 2000 عکس رسیده به دبیرخانه تنها ۳۱ اثر را برای حضور در نمایشگاه و کتاب مسابقه انتخاب کرده و از این میان به پنج برگزیده هم تراز هدایایی اهدا کردند.

نمایشگاه دومین مسابقه مستقل عکس دست دوم تا ۱۷ اسفند ماه در گالری راه ابریشم به آدرس بلوار کشاورز، بین وصال و قدس، پلاک 210، ساختمان تکنو آجر، طبقه چهارم از ساعت 16 الی 20 برای همه علاقه مندان قابل بازدید خواهد بود.