فراخوان بورسیه یان پری ۲۰۱۴
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۱/۲۵

فراخوان بورسیه یان پری ۲۰۱۴

بورسیه یان‌ پری، رقابتی برای افراد زیر ۲۴ سال و همچنین افرادی است که طی یک سال گذشته یک دوره‌ی آموزشی تمام وقت را گذرانده‌اند.

عکاسان تا ۷ جولای فرصت دارند تا برای رقابت بورسیه یان پری ۲۰۱۴ شرکت کنند.

این کمک‌هزینه به ابتکار ادیتور عکس مشهور آیدن سالوان، نایب‌رئیس دپارتمان ماموریت‌های عکاسی گتی‌ایمیجز شکل گرفت. وی این بورسیه را به یاد همکارش، پری، فتوژورنالیست جوانی که در حین انجام ماموریت برای ساندی‌تامیز در طی انقلاب رومانی در سال ۱۹۸۹ کشته شد، ترتیب داده است.

به گفته‌ی ربکا مک‌کللاند مدیر این بورسیه امسال به مناسب بیست و پنجمین دوره از بورسیه یان پری برنامه‌های ویژه‌ای همچون رویداد‌های رایگان، انتشار کتاب و نمایشگاه‌ تدارک دیده شده است.

فرد برگزیده بورسیه‌ای ۳۵۰۰ یورویی دریافت می‌کند و علاوه بر این برنده این رقابت به صورت خودکار به فهرست نهایی کاندیداهای مسترکلاس جوپ‌سوارت در هلند اضافه خواهد شد. علاوه بر این‌ها فرد برگزیده به عنوان استعدادهای پیشروی رپورتاژ آژانس عکس گتی ایمیجز شناخته خواهد شد.

مک کللاند درباره بورسیه یان پری می‌گوید:«این بورسیه فرصتی مهم ایجاد می‌کند تا عکاسان آثار خود را به نمایش بگذارند. ما به دنبال داستان‌هایی هستیم که به خوبی درباره آنها تحقیق شده باشد و داستان‌های اصیلی داشته باشند و البته لزوما از سوژه‌های غریبی نباشند.»

در سال ۲۰۱۳ فرزانا حوسن با پروژه‌ی عکس زخم‌های ماندگار که درباره خشونت علیه زنان در بنگلادش است برگزیده بورسیه یان‌ پری شد. مهران همراهی از جمله عکاسان دیگری بود که توانست با مجموعه «مردم ایرانی، معمولی یا جنایتکار» به عنوان شایسته تقدیر شناخته شود.

برای شرکت در این رقابت و کسب اطلاعات بیشتر به سایت این بورسیه مراجعه کنید.

عکس کاور از فرزانا حوسن - پروژه‌ی عکس زخم‌های ماندگار - برگزیده سال ۲۰۱۳