برگزاری اولین برنامه «همراه با عکاسان» در کرمان
انجمن عکاسان ایران خبر ۱۳۹۳/۰۵/۳۰

برگزاری اولین برنامه «همراه با عکاسان» در کرمان

اولین برنامه «همراه با عکاسان» که قرار است برای ارتباط بیشتر عکاسان کشورمان با یکدیگر در استان های مختلف برگزار شود، به مناسبت روز جهانی عکاسی از کرمان کلید می خورد.
اولین برنامه «همراه با عکاسان» که قرار است برای ارتباط بیشتر عکاسان کشورمان با یکدیگر در استان های مختلف برگزار شود، به مناسبت روز جهانی عکاسی از کرمان کلید می خورد.

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، برنامه «همراه با عکاسان» به عنوان یکی از فعالیت های این انجمن برای پیوند بیشتر عکاسان با یکدیگر در استان های مختلف برگزار خواهد شد که در اولین گام، عکاسان کرمانی را به مناسبت روز جهانی عکاسی (19 آگوست، 28 مرداد)، گردهم خواهد آورد.

این برنامه با نام «اولین سالانه عکس کرمان» در قالب برگزاری نمایشگاه، کارگاه و نشست های تخصصی به مدت یک هفته برپا خواهد شد. البته این سالانه قرار است از سال آینده تبدیل به یک مسابقه ملی شود و فراخوان آن به زودی اعلام خواهد شد.

همچنین از طریق برگزاری این برنامه، اطلاعات مربوط به عکاسان کرمان جمع آوری می شود تا انجمن عکاسان این استان که تاکنون با عنوان «انجمن عکاسان حرفه ای کرمان» فعالیت کرده است، باردیگر فعالیت های خود را با برپایی مجمع عمومی به صورت منسجم تر از سربگیرد.

در بخش نمایشگاهی این سالانه، نزدیک به 800 عکس از 230 عکاس جمع آوری که پس از بررسی نهایی، 60 اثر از 60 عکاس انتخاب شد. این نمایشگاه از اول تا هشتم شهریور در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار و مراسم افتتاح آن ساعت 18 روز اول شهریور در محل این موزه برپا خواهد شد.

نشست تخصصی:

«خوانش عکس»: با حضور استاد اسماعیل عباسی

«عکاسی طبیعت»: با حضور استاد علی قلم سیاه

صبح و بعدازظهر روز یک شنبه، دوم شهریور در محل دانشکده مدیریت دولتیبرگزار می شود.

 

«کارگاه آموزشی عکاسی»:

با حضور استاد افشین شاهرودی و بازدید 50 عکاس از «مجتمع مس سرچشمه» در روز دوشنبه، سوم شهریور خواهد بود.

گردهمایی عکاسان کرمانی هم از دیگر بخش های این سالانه خواهد بود.

این مراسم شامگاه یک شنبه، دوم شهریور در مجموعه پالیز برگزار می شود و در حاشیه آن ضمن رونمایی از کتاب نمایشگاه، تعدادی از پیشگامان و جوانان عکاس کرمانی مورد تقدیر قرار می گیرند.

 

«اولین سالانه عکس کرمان» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، انجمن عکاسان ایران، انجمن عکاسان حرفه ای کرمان، خانه عکاسان کرمان، مجتمع مس سرچشمه کرمان و جمعی از هنرمندان و عکاسان کرمانی از اول شهریور 1393به مدت یک هفته برگزار می شود.