نمایش عکس‌های هاشم شاکری در شهر سئول کره جنوبی
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۳/۲۳

نمایش عکس‌های هاشم شاکری در شهر سئول کره جنوبی

هاشم شاکری که چندی پیش به همراه تیمی ایرانی در ادامه ی برنامه ی تبادل فرهنگی بین دو کشور ایران و کره ی جنوبی، به این کشور سفر کرده، نمایشگاه عکسی را با عنوان " ایران، هویت چندپاره" در پایتخت این کشور برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه، شامل ۱۲ قطعه عکس در ابعاد ۳۰ در ۴۵، ۴ قطعه عکس در ابعاد ۴۰ در ۴۰ و یک قطعه عکس در سایز ۵۰ در ۷۰ خواهد بود. همچنین چهار مجموعه عکس با عناوین «خلسه» ، «ایران، هویت چند پاره» ، «شکست ناپذیر» و «محرم» به صورت مولتی‌مدیا به نمایش در می‌آیند. این برنامه با نقد و بررسی عکسها همراه خواهد بود.

اجرای دو پرفورمنس با موضوع آیین های سنتی ایران و کوش نامه، منظومه ا ی حماسی –اساطیری به زبان فارسی که در قرن ششم هجری توسط ایرانشاه بن ابی الخیر سروده شده است،به کارگردانی جانگجو کیم و حامد زحمتکش از دیگر برنامه های این نمایشگاه خواهند بود. حامد زحمتکش، ارغوان راستی و هاشم شاکری هنرمندان ایرانی هستند که با همکاری سایر بازیگران کره ای اجرای این دو پرفورمنس را برعهده خواهند داشت.

این نمایشگاه با همکاری مشترک کمپانی تئاتر "مید د ورلد اور تئاتر" با مدیریت خانم جانگجو کیم و کمپانی فرانسوی " ل فرنچ کد" در راستای معرفی فرهنگ و هنر ایران ، برگزار خواهد شد.

افتتاحیه ی این نمایشگاه روز ۱۳ ژوئن ساعت ۷ بعد از ظهر در کافه گالری بانجول شهر سئول خواهد بود.