حضور صمد قربان زاده در هفتمین دوسالانه عکس ازبکستان
عکسخانه خبر ۱۳۹۳/۰۷/۱۴

حضور صمد قربان زاده در هفتمین دوسالانه عکس ازبکستان

«آنهایی که گم شده اند» عنوان مجموعه‌ای از صمد قربان‌زاده است که در میان عکس های منتخب این دوره قرار گرفته است و در بخش نمایشگاه حضور دارد.

هفتمین دو سالانه ی ملی عکس ازبکستان که همانند دوره‌های پیشین یکی از زیرمجموعه‌های هفته هنر ازبکستان است، همزمان با این فستیوال کار خود را از ١٤ مهر در دو شهر تاشکند و بخارا آغاز کرد. این دو سالانه امسال در دو موضوع «سرزمینی از دوران کودکی» بخش مسابقه و «وهم و خیال» بخش نمایشگاهی در حال برگزاری است  در مجموع پذیرای ٥٥ مجموعه از ٣٢ کشور جهان است که به این دو سالانه راه یافته‌اند.
«آنهایی که گم شده اند» عنوان مجموعه‌ای از صمد قربان‌زاده است که در میان عکس های منتخب این دوره قرار گرفته است و در بخش نمایشگاه حضور دارد.این مجموعه که در سال ٩١ بصورت فتومونتاژ تولید شده همانند کار های قبلی این عکاس به فضاهای ذهنی می پردازد که در آن دو کاراکتر زن و مرد آغازگر یک سفر مشترک اند  .سفری که از همان آغاز با دلسردی و غمی به یادگار مانده از گذشته ها شروع می شود و این دو کاراکتر را در گیر وقایعی می سازد که یا باید با آنها مقابله کنند و یا شکست را بپذیرند .اما نقطه مهم در این مجموعه وجود یک «تروما» است. ترومایی که هر کدام از این شخصیت ها بنا بر موقعیت های مختلفی که در آن قرار داشته اند  با خود به همراه دارند و  سعی می کنند که به نوعی از آن رهایی یابند.
صمد قربان زاده متولد ١٣٦٣ در شهر ارومیه است که پارسال نیز به دعوت گالری «آرت فکت» برای برگزارینمایشگاه و ورکشاپ برای  پروژه‌ی هنری «Crossroads» درشهر تاشکند حضور داشت. او تا به حال در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی و بین المللی زیادی همچون : ششمین دوسالانه عکس ازبکستان، دومین دوسالانه عکس دهلی،  دوسالانه عکس ریو دوژانیرو، دومین مسابقه بین اللملی عکس تایلند، جشنواره جهانی عکس سونی در دو سال پیاپی ٢٠١٢و٢٠١٣، جشنواره بین المللی عکس خیام، دوازدهمین دوسالانه عکس ایران و همچنین چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت کرده است.