برخورد مد و عکاسی در جشنواره ایئر
ماری ریم گزارش ۱۳۹۳/۰۲/۰۷

برخورد مد و عکاسی در جشنواره ایئر

بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی مد و عکس از روز ۲۵ آوریل در شهر ائیر (hyeres) فرانسه گشایش یافت. این رویداد سالانه که در ناحیه پروانس آلپ‌-کوت دازور(Provence-Alpes-Côte d’Azur) برگزار می‌شود ویترینی از هنرهای مفهومی است که مؤسس و مدیر جشنواره، ژان پیر بلانش آن را «جادویی و احساسی» توصیف می‌کند.

 • نمایشگاه عکاسی معاصر ایران در سامرست هاوس لندن
  جما پدلی گزارش ۱۳۹۳/۰۲/۰۶

  نمایشگاه عکاسی معاصر ایران در سامرست هاوس لندن

  «نسل سوخته» نام نمایشگاهی است که در سامرست هاوس برگزار شد. هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه عبارتند از: آزاده اخلاقی، گوهر دشتی، شادی قدیریان، بابک کاظمی، عباس کوثری، علی و رامیار، نیوشا توکلیان و صادق تیرافکن.

 • عکاسی در حرکت
  مارتا شووندر گزارش ۱۳۹۲/۱۰/۱۹

  عکاسی در حرکت

  بررسی نمایشگاه «زبان‌های سیار عکاسی» که در دانشگاه پرینستون برگزار می‌شود.

 • معرفی چهارده فتوژورنالیست برجسته و فعال در اینستاگرام
  مشبل گزارش ۱۳۹۲/۱۰/۱۵

  معرفی چهارده فتوژورنالیست برجسته و فعال در اینستاگرام

  شبکه اجتماعی اینستاگرام کاربران گوشی‌های هوشمند را به لشکری از عکاسان آماتور تبدیل کرده که همیشه حاضر به یراق هستند. این پلتفرم به اشتراک‌گذاری عکس در ناب‌ترین حالت، ثبت‌کننده لحظات متعالی تجربیات بشری است (شهاب‌باران پرسِید: تصویر غروب بر فراز منهتن)، در بدترین حالت هم ثبت‌کننده لحظات کاملا پیش‌پا افتاده اما لذت‌بخش (عکسی از پن‌کیک صبحانه)

 • اثر هنری آنتوان داگاتا از دو منظر: نمایشگاه پادتن
  گیوم بلان گزارش ۱۳۹۲/۱۰/۰۷

  اثر هنری آنتوان داگاتا از دو منظر: نمایشگاه پادتن

  لو بَل (Le Bal) از ۲۴ ژانویه تا ۱۴ آپریل ۲۰۱۳، اینستالیشن شگفت‌انگیزی از آنتوان داگاتا را با عنوانِ آنتی کورپس (پادتن) به نمایش می گذارد.[متن اصلی در زمان برگزاری نمایشگاه منتشر شده است./ م]

 • فقط در انگلستان، نمایشگاه مشترک ری جونز و پار
  عکسخانه گزارش ۱۳۹۲/۰۸/۲۶

  فقط در انگلستان، نمایشگاه مشترک ری جونز و پار

  نمایشگاه عکس «فقط در انگلستان» با آثار تونی ری جونز و مارتین پار در گالری تازه‌ تاسیس مدیا اسپیس که بخشی از موزه ساینس لندن است، گشایش یافت.

 • رابرت کاپا: یافتن صدای عکاس جسور
  جیمز استرین گزارش ۱۳۹۲/۰۸/۰۵

  رابرت کاپا: یافتن صدای عکاس جسور

  رابرت کاپا که یکصد سال پیش در چنین روزی(سه‌شنبه سی‌ام مهر) متولد شد به عنوان یک عکاس خبری بی‌باک و جسور شناخته می‌شود که غالبا خود را در معرض خطر قرار می‌داد. او یک چهره محوری در تاریخ عکاسی بود و پیش از مرگش در حین پوشش خط مقدم جنگ هندوچین فرانسوی در سال ۱۹۵۴، در پایه‌گذاری آژانس عکس مگنوم مشارکت کرد.

 • نمایشگاه عکس طبیعت فخرپور در کاشان
  عکسخانه گزارش ۱۳۹۲/۰۷/۱۲

  نمایشگاه عکس طبیعت فخرپور در کاشان

  نمایشگاه عکس‌های طبيعت «مهرداد فخرپور» از ۱۲ تا ۱۴ شهريور در نگارخانه آزادي کاشان به نمایش گذاشته شد.

 • آغاز بیست و پنجمین فستیوال «Visa Pour l’Image»
  شهاب شهسواری گزارش ۱۳۹۲/۰۶/۰۹

  آغاز بیست و پنجمین فستیوال «Visa Pour l’Image»

  بیست و پنجمین دوره جشنواره «Visa Pour l'Image» از امروز تا ۲۶ شهریور (۱۵ سپتامبر) و به مدت دو هفته، در شهر پرپینیان فرانسه همراه با مراسم اهدای جوایز، سمینارهای جانبی و نمایش زنده تصاویر به عنوان میزبانی برای بهترین عکس‌های خبری سال برگزار می‌شود.

 • ثبت زندگی اسرای جنگ‌جهانی دوم با دوربین‌های دست‌ساز
  عکسخانه گزارش ۱۳۹۲/۰۵/۱۴

  ثبت زندگی اسرای جنگ‌جهانی دوم با دوربین‌های دست‌ساز

  از اختراع عکاسی در دهه ۱۸۰۰، همواره افرادی داوطلبانه زندگی خود را به خطر انداخته‌ تا تصاویری را ثبت کرده و به عنوان شاهد وقایع کمتر دیده‌شده در معرض دید عموم قرار دهند. یکی از عجیب‌ترین مثال‌ این ادعا شاید زندانیان جنگ جهانی دوم بوده‌اند. آنها دوربین‌هایی را از قطعات قاچاقی مونتاژ کردند تا به وسیله‌ی این دوربین‌های دست‌ساز به ثبت آنچه درون اردوگاه‌ها می‌گذشت بپردازند.