«چیزها آن‌گونه که هستند»؛ جیانفرانکو مورالدو: شکافته‌شدن سد
ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۲۷

«چیزها آن‌گونه که هستند»؛ جیانفرانکو مورالدو: شکافته‌شدن سد

مجله ل‌اوروپئو از سال ۱۹۴۵ برای اولین بار به صورت هفتگی و با هدف مخاطبانی از بین طبقه جدید فن‌سالاران و روشنفکران منتشر شد و به سرعت خود را به عنوان یک صدای منتقد در جامعه‌ای در حال تحول سریع مطرح و تثبیت کرد.

 • نوشتاری تکوین‌یافته از یک عکس
  رضا نیازی مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۲۶

  نوشتاری تکوین‌یافته از یک عکس

  این متن با این فرضیه نگارش یافته است که آدم هایی که در حوزۀ عکاسی فاین آرت فعالیت می کنند، تعریف روشن و دقیقی از مجموعه عکس و چگونگی تولید و خلق آن دارند؛ اگر چنین فهم و شناختی از مجموعه عکس وجود نداشته باشد، بایست قبل از پرداخت به این متن در جهت دستیابی به فهم مجموعه عکس تلاش نمود.

 • نمایشگاه گروهی سردخانه در گالری آرتین
  عکسخانه مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۲۶

  نمایشگاه گروهی سردخانه در گالری آرتین

  نمایشگاه گروهی از آثار گروه آنتی تعهد با عنوان «سردخانه» در گالری آرتین برگزار می‌شود.

 • مالتی‌مدیا، فتوژورنالیسم و داستان‌گویی تصویری
  دیوید کمپل مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۲۴

  مالتی‌مدیا، فتوژورنالیسم و داستان‌گویی تصویری

  سال گذشته، به کوشش بنیاد ورلد پرس فوتو و انجمن عکاسی هلند، کمپبل مجموعه سخنرانی‌هایی را با عنوان " داستان گویی ِ تصویری در عصر خبرنگاری ِ پساصنعتی(۲)" در آمستردام، ایراد کرد. مقاله حاضر، بخشی از ارائه کمپبل را شامل می‌شود.

 • «شرم خاطره» در تعقیب یک عکاس جنگ
  جیمز استرین مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۲۳

  «شرم خاطره» در تعقیب یک عکاس جنگ

  برای نمایشگاهی از عکس‌های جنگی دان مک مک‌کالین یک کلیسای قرن سیزدهمی جای خوبی است، او مردی‌ست که قصد دارد جامعه را به توبه وادارد. غالب عکاس‌ها از افتخارات و تحسین‌هایی که این هفته در جشنواره ویزا پوق لیماژ بر سر آقای مک‌کالین ریخته‌ شد، احساس غرور می‌کنند.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ رائول کورالس: دهقان-سربازان
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۱۸

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ رائول کورالس: دهقان-سربازان

  رائول کورالس امروزه بیشتر به خاطر عکاسی تغزلی از انقلاب کوبا با مجموعه‌هایی مانند لا کاوالریا و رویا شناخته‌شده‌است. او در عین حال گزارش‌های تصویری مهمی هم از زندگی روزمره در کوبا منتشر کرده‌است.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ گوردون پارکس: فلاویو
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۱۳

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ گوردون پارکس: فلاویو

  دیکی چپل در دوران جنگ جهانی دوم حرفه‌ی خبرنگاری خارجی را برگزید تا همراه شوهرش که یک خلبان در نیروی دریایی و عکاس خبری، بتواند در جنگ باشد. او نبردهای تفنگداران دریایی در ایوو جیما و اکیناوا را پوشش داد و بعدها با استفاده از ارتباطاتش در خط مقدم جبهه‌های کره و لبنان هم حاضر شد.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ برایان بریک: فصل بارش
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۱۰

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ برایان بریک: فصل بارش

  هر چند دیگر چنین روشی ممکن است بدیهی و آشنا به نظر برسد، اما در زمان انتشار گزارش «فصل بارش» این گزارش به عنوان یکی از اصلی‌ترین نمونه‌های استفاده شاعرانه از رنگ در عکاسی خبری مطرح شد.

 • قدرت‌نمایی عکاسان زن در خاورمیانه
  کری مک‌دونالد مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۰۶

  قدرت‌نمایی عکاسان زن در خاورمیانه

  زنان در ایران و جهان عرب با وجود محدودیت‌های فرهنگی که ممکن است با آن روبرو باشند، در خط مقدم عکاسی قرار دارند. در جوامعی که عموما تحت سلطه مردان است، عکاسان زن از تصاویر، برای ایجاد سوال و کنکاش در مساله هویت استفاده می‌کنند. آنها داستان‌هایی را روایت می‌کنند و غالبا این داستان‌ها، داستان خودشان است.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ گوردون پارکس: فلاویو
  ماری پنزر مقاله ۱۳۹۲/۰۶/۰۵

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ گوردون پارکس: فلاویو

  یکی از به یادماندنی‌ترین گزارش‌های مجله لایف در دهه ۱۹۶۰، گزارش گوردون پارکس عکاس و خوزه گالوی خبرنگار (José Gallo) از سفرشان به میان جمعی از بیقوله نشینان حاشیه شهر ریو در برزیل بود که به عنوان بخشی از یک گزارش ویژه مفصل در مورد آمریکای لاتین و «فقرای پر جنب و جوش» به عنوان «زمینی مرغوب برای رشد کاسترو گرایی و استثمار سیاسی کمونیستی» منتشر شده بود.