فراخوان دومین دوسالانه ملی عکس فرهنگ اقوام ایرانی
عکسخانه ۱۳۹۲/۰۵/۲۳

فراخوان دومین دوسالانه ملی عکس فرهنگ اقوام ایرانی

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ايلام با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره‌شهر و انجمن حاميان ميراث‌فرهنگي اجتماعي مهرگان دومين دوسالانه عكس فرهنگ اقوام ايرانی(چلعكس) را برگزار می‌کند.

 • نه این فقط یک عکس نیست
  بهروز عباسی ۱۳۹۲/۰۵/۲۳

  نه این فقط یک عکس نیست

  احساس تجربه‌کردن و هجوم به دنیای غیر واقع‌گرا همیشه برای برخی هنرمندان جالب و برای مخاطب‌هایشان شگفت‌انگیز بوده، در ششمین نمایشگاه عکس اریبهشت با اثری روبرو شدم از هادی دهقان‌پور که به نظر من این اثر هم عکس است هم یک فیلم کوتاه و هم یک داستان و شاید هم یک خواب.

 • اولین تصاویر از لنز پیشگام سونی برای گوشی‌های هوشمند
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۵/۲۲

  اولین تصاویر از لنز پیشگام سونی برای گوشی‌های هوشمند

  چند وقتی بود که شک و شبهات بسیاری درخصوص شایعه‌ی تولید لنز انقلابی سونی برای گوشی‌های هوشمند وجود داشت. این لنز با ویژگی سنسور داخلی و پردازش‌گر برای بسیاری دور از ذهن بود. اما بالاخره اولین عکس‌های این لنز منتشر‌شده تا این شایعه رنگ واقعیت پیدا‌کند.

 • انتخاب جواد مقیمی برای مَستِرکلاس جوپ‌سوارت
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۵/۲۲

  انتخاب جواد مقیمی برای مَستِرکلاس جوپ‌سوارت

  جواد مقیمی برای شرکت در مسترکلاس عکاسی جوپ‌سوارت انتخاب‌شد.

 • نگاتیوهای آغازین «بیل برنت»
  جیمز استرین ۱۳۹۲/۰۵/۲۱

  نگاتیوهای آغازین «بیل برنت»

  جوانان معمولا دنیا را با قاطعیتی متهورانه نگاه می‌کنند و تنها مطلق‌ها را و شکلی کاملا سیاه و سفید از دنیا می‌بینند. اما زمان و تجربه به ما می‌آموزد که بخش عمده‌ای از زندگی به رنگ‌های خاکستری متنوعی هستند. چنین ابهامی خود غالبا باعث نکته‌سنجی بیشتر می‌شود. اما برای عکاسی مانند بیل برنت درست بر عکس این قاعده درست بود. آثار مستند اجتماعی اولیه او تقریبا همگی طیف‌های میانه‌رویی داشتند. ما این کارهای دوران متاخر او یعنی آثاری از برهنگی و منظره با چاپ‌هایی با کنتراست به شدت بالا بودند، که او را مشهور کردند.

 • هفتاد و پنج سالگی عکس نمادین واکر اونز
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۵/۲۱

  هفتاد و پنج سالگی عکس نمادین واکر اونز

  تصاویر نمادین واکر اونز از اوایل قرن بیستم موجب ارتقای عکاسی به جایگاه فاین‌آرت شد. موزه هنر مدرن با چاپ دوباره‌ی ‌کتاب «واکر اونز: عکس‌های آمریکا» و رونمایی این کتاب هم‌زمان با برگزاری نمایشگاهی از آثار اونز به نکوداشت وی می‌پردازد.

 • «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ پیتر ماگوبانه: تشییع جنازه شارپ‌ویل
  ماری پنزر ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

  «چیزها آن‌گونه که هستند»؛ پیتر ماگوبانه: تشییع جنازه شارپ‌ویل

  پیتر ماگوبانه سال ۱۹۵۴، اولین ماموریتش را برای پوشش جلسه سالانه کنگره ملی آفریقا که هنوز فعالیت آن ممنوع نشده‌بود، زمانی که تازه ۲۰ سالش را تمام کرده‌بود و در نشریه درام به عنوان راننده کار می‌کرد، قبول کرد.

 • اپلیکیشن بلیپ‌فوتو: هر روز، یک عکس
  عکسخانه ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

  اپلیکیشن بلیپ‌فوتو: هر روز، یک عکس

  ایده‌ی ارسال یک عکس در هر روز جدید نیست و پروژه‌های ۳۶۵ روز یک سال برای عکاسان سابقه‌ای طولانی دارد. بلیپ‌فوتو، که به تازگی اپلیکیشن اندرویدی خود را عرضه کرده، یک گام فراتر رفته و امکان اضافه‌کردن توضیحات را همراه با عکس‌ها فراهم کرده‌است.

 • چهل نکته‌ای که از عکاسی با موبایل آموختم
  میشو بارانوویچ ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

  چهل نکته‌ای که از عکاسی با موبایل آموختم

  میشو بارانوویچ عکاس طرفدار موبایل است. پس از سال‌ها عکاسی‌، ویرایش و به اشتراک‌گذاری عکس‌ها با موبایل خود ۵۰ نکته‌ای که از عکاسی با موبایل یادگرفته را در وبلاگ پروکمرا فهرست کرده که ۴۰ نکته برگزیده از این فهرست در ادامه می‌آید.

 • چالش مدرنیست‌ها در برابر رضایت آنی
  جاناتان بلوستین ۱۳۹۲/۰۵/۱۹

  چالش مدرنیست‌ها در برابر رضایت آنی

  ما در عصر رضایتمندی‌های آنی زندگی می‌کنیم. اخبار، درست همان لحظه که رخ می‌دهند، مخابره می‌شوند. شگفتی‌ها درست در همان لحظه اول که می‌بینیم‌شان پسندیده می‌شود و لایک می‌خورند. عکس‌های‌مان درست بلافاصله پس از فشردن شاتر پشت دوربین‌های‌مان پدیدار می‌شوند، یا حتی بلافاصله آن‌لاین منتشر می‌شوند.